Jest szansa na pumptracki w Brwinowie!

Brwinów

Wszyscy fani nieco bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze mogą zacierać ręce. Są szanse, że w Brwinowie powstaną dwa tory rowerowe typu pumptruck. Trwa walka o dofinansowanie projektu.

W połowie 2015 r. podczas realizacji projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów” mieszkańcy mieli możliwość zabrania głosu w sprawie otwartej strefy rekreacji przy ul. 11 Listopada. Wśród pomysłów pojawił się pumptrack. 

Niektórzy spytają: co to właściwie jest? To tor do jazdy na rowerze. Wersje dla początkujących są zaprojektowane tak, by umożliwiały jazdę nie tylko na rowerze, ale i deskorolce, rolkach oraz hulajnodze. Asfaltowy tor miałby składać się z: garbów, zakrętów profilowanych i małych hopek (rozstawionych tak, żeby umożliwiały rozpęd i utrzymywanie prędkości bez pedałowania). – Korzystanie z pumptracków rozwija koordynację ruchową i zmysł równowagi, a także jest łatwym i
przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu bez względu na wiek – informuje brwinowski urząd. 

Gmina stara się o dofinansowanie na budowę dwóch takich torów. Wniosek został już złożony, teraz trzeba czekać na ocenę Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie to obiekty zostaną wybudowane w 2018 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.