Jest przetarg na zielone przystanki

Brwinów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w gminie Brwinów pojawią się kolejne zielone przystanki. Właśnie ogłoszono przetarg na ich budowę.

Projekt „Zielone przystanki ekologiczną wizytówką gminy Brwinów” zakłada stworzenie czterech modelowych wiat przystankowych. Zostaną one obsadzone bylinami i pnączami, które wprowadzą więcej zieleni w przestrzeń publiczną i stworzą przyjazny klimat dla pasażerów oczekujących na autobusy komunikacji miejskiej. Roślinność porastająca zielony dach i ściany oraz dodatkowe nasadzenia w donicach zintegrowanych z konstrukcją wiaty będą przyczyniać się nie tylko do zwiększenia produkcji tlenu i pochłaniania pyłów, obniżenia temperatury otoczenia podczas upalnych dni, tłumienia hałasu oraz poprawy estetyki ulic, lecz także będą miały swój udział w ekologicznym zagospodarowaniu wody deszczowej. Dzięki energii słonecznej pozyskiwanej przez panele fotowoltaiczne będzie można skorzystać na przystanku z możliwości ładowania urządzeń elektronicznych przez łącze USB. W dwu- lub trójmodułowych wiatach znajdą się też podświetlane gabloty informacyjne.

W ramach inwestycji powstaną cztery nowe zielone wiaty. Mają zostać zlokalizowane przy ul. Pszczelińskiej w Brwinowie przy drodze wojewódzkiej 720 w rejonie budynku poczty (przystanek Brwinów Poczta), przy ul. Pszczelińskiej w Otrębusach, w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich: DW 720 ul. Pszczelińskiej z DW 719 z ul. Warszawską (przystanek Otrębusy Pszczelin) oraz przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Brwinowie. Czwarta dwumodułowa wiata ma stanąć przy ul. Sportowej w Brwinowie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie przy ul. Żwirowej 16.

Wybrany w przetargu wykonawca nowe wiaty będzie musiał ustawić do 23 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Jest przetarg na zielone przystanki”

 1. wska pisze:

  Na przystanku ul. Pszczelińskiej w Otrębusach wsiadają/wysiadają (bardzo rzadko) pojedyncze osoby, to już lepiej zrobić na przystanku Osiedle Pszczelin, bo z niego więcej ludzi korzysta.

 2. dsdsa pisze:

  to w brwinowie jeżdzą jakieś autobusy???

 3. Ciolongcionaj pisze:

  TRZY DZIEWCZYNY NA JEDNEGO ?
  Jak tak to ja rozumiem 🙂 !

 4. wk pisze:

  …a w Pruszkowie sie nie da zrobic normalnych przystanków,w większości sa tylko ławki odkryte i to też nie wszędzie

 5. Brwinowianin pisze:

  Pytanie konkursowe;
  Ile czasu będą działać stacje solarne i czy w przypadku kradzieży będą na bieżąco wymieniane, czy już tak zostanie na zawsze ?
  No bo na brwinowską policje nie mamy co liczyć, to już chyba wszyscy zauważyli ?

  • wania pisze:

   dodatkowo dochodzi pytanie w jaki sposób owe USB bedą chronione przed założeniem keylogerów czy innych parszywych zawirusowanych plików działających po włożeniu wtyczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły