Jest przetarg na wyposażenie SPZOZ „Piastun”

Piastów

Piastowski urząd ogłosił przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Piastun”.

Przypomnijmy, że miasto pozyskało dofinansowanie unijne na wyposażenie przychodni „Piastun”. Kwota wsparcia wynosi niemal 3,9 mln zł. Natomiast wartość całego zadania to 4,8 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu między innymi do pracowni kardiologicznej, chirurgicznej, fonoskopii, gastroskopii.

Przetarg podzielono na pięć części. Pierwsza dotyczy zakup cyfrowego aparatu RTG wraz z systemem archiwizacji obrazów RIS/PACS/WEB.

Część druga to przyrządy endoskopowe (zestaw artroskopowy do chirurgi mało inwazyjnej z wyposażeniem narzędziowym oraz zestaw endoskopowy do wykonywania gastroskopii oraz kolonoskopii, dwóch myjni do endoskopów oraz szafy do ich przechowywania), zaś trzecia wyposażenie bloku operacyjnego (aparat do znieczuleń, kolumna chirurgiczna, anestezjologiczna, stół operacyjny do zabiegów ortopedycznych).

Kolejny element zamówienia to urządzenia kardiologiczne (rejestrator umożliwiający monitoring ciśnienia krwi do 51 godzin, holter – czyli system długotrwałego monitorowania do 7 dni, kardiomonitor, defibrylator i respirator). Ostatnia część dotyczy urządzeń rehabilitacyjnych (aparat do laseroterapii i skaner punktowy w jednym, aparaty do ultradźwięków, elektroterapii i magnetoterapii. Urządzenie do kinezyterapii, zestaw urządzeń do rehabilitacji kardiologicznej – czyli cztery rowery, rower poziomy, bieżnia itd.).

Każda z części przetargu ma zostać zrealizowana w trzy miesiące od daty zawarcia umowy, ale nie później niż do końca listopada tego roku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jest przetarg na wyposażenie SPZOZ „Piastun””

 1. omen pisze:

  a co to za łódź podwodna wynurzająca się fal zburzonego morza, ciekawe co z personelem tej placówki, mury będą i sprzęt będzie tylko będzie brak wykwalifikowanego personelu do leczenia i obsługi sprzętu……….

 2. Gość pisze:

  A kiedy remont Sułkowskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły