Jest przetarg na tereny zielone w Starej Wsi i Strzeniówce

Nadarzyn

Nadarzyński urząd ogłosił przetarg na budowę pumptracka w Starej Wsi oraz flowparku i placu zabaw w Strzeniówce.

Coraz więcej terenów zielonych zostaje zagospodarowywanych w gminie Nadarzyn. W ubigłym roku powstał teren rekreacyjny w Wolicy, a w samym Nadarzynie nowy blask zyskał Pastewnik. Tym razem przyszedł czas na kolejne rejony gminy – Starą Wieś i Strzeniówkę.

Pumptrack to innymi słowy tor rowerowy, po którym można poruszać się bez napędzania roweru, tylko dzięki balansowaniu ciałem. – Wykonanie pumptracka planowane jest w Starej Wsi przy ul. Tarniny/Brwinowskiej, w zachodniej części działki. Do obiektu będzie prowadziła droga dojazdowa. Powstaną również chodnik i parking. Takie działania przewidziane są w pierwszym etapie prac. Natomiast drugi etap zakłada budowę boiska do piłki nożnej, świetlicy wiejskiej, placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej. Ale to przyszłość – powiedział nam Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Temat budowy terenu rekreacyjnego w Strzeniówce nabrał tempa wraz z momentem gdy gminie udało się pozyskać 3 ha gruntów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. O tę ziemię samorząd starał się 13 lat. Na początku tego roku gmina otrzymała też dofinansowanie. Pozostało tylko znaleźć wykonawcę.

Jakie nowości pojawią się w Strzeniówce? – Przy ul. Działkowej powstanie plac zabaw, który będzie wygrodzony ogrodzeniem systemowym panelowym. Teren zostanie wyposażony w nawierzchnię bezpieczną i zestaw certyfikowanych zabawek stałych. Z myślą o starszych dzieciach pojawi się flowpark. Teren zostanie również wyposażony w ławki i kosze na śmieci – odpowiada Zwoliński.

Flowpark to coś w rodzaju parku linowego z różnymi przeszkodami.

Według dokumentacji przetargowej termin zakończenia prac to 30 października tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.