Jest przetarg na Pszczelińską

Brwinów

Jak już wielokrotnie informowaliśmy przetarg na przebudowę ul. Pszczelińskiej w Brwinowie miał zostać ogłoszony jeszcze w styczniu, ale tak się nie stało. Ale kilka dni temu wreszcie ogłoszono postępowanie.

Pszczelińska to jedna z najważniejszych dróg znajdujących się w Brwinowie i jednocześnie jedna z najbardziej zniszczonych. Każdego dnia korzysta z niej wielu kierowców, ponieważ stanowi fragment wygodnego szlaku prowadzącego do Błonia, Milanówka czy objazd do autostrady A2 przez mniejsze brwinowskie miejscowości.

– Przetarg jest w przygotowaniu. Mamy początek roku, więc nasze wydziały mają bardzo dużo wniosków. Myślę, że można się go spodziewać w najbliższym czasie – wyjaśniałą w połowie stycznia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Postępowanie ogłoszono 9 lutego. W dokumentacji mowa o przebudowie ul. Pszczelińskiej na odcinku od ul. Owsianej do skrzyżowania z drogą wojewódzką 719. Oprócz jezdni wybudwana zostanie elektroenergetyczna sieć napowietrzna oświetlenia ulicznego, zjazdy, chodniki, elementy odwodnienia. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie można przystąpić do rozpoczęcia prac.

A kiedy nastąpi koniec remontu? Na przeprowadzenie inwestycji wykonawca będzie miał czas do końca sierpnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.