Jest przetarg na przebudowę trasy 719 w Kaniach

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie trasy 719 z ulicami Piłsudskiego i Kolejową w Kaniach.

Ostateczna decyzja o przebudowie krzyżówki drogi wojewódzkiej nr 719 w Kaniach zapadła pod koniec maja tego roku. Wówczas radni sejmiku zdecydowali o wprowadzeniu inwestycji do tegorocznego budżetu. Teraz mamy kolejny krok do realizacji przedsięwzięcia. MZDW ogłosiło właśnie przetarg w tej sprawie.

Zakres prac obejmuje przebudowę skrzyżowania, instalację na nim sygnalizacji świetlnej, przebudowę zjazdów, budowę chodników, odcinków ciągu pieszo-rowerowego i ścieżki rowerowej, przebudowę odcinka ulicy Gościnnej wraz z jej oświetleniem. Na skrzyżowaniu zaprojektowano dodatkowe pasy do skrętu w lewo z DW719 o długości 63 m od strony Pruszkowa w ulicę Piłsudskiego i długości 83 m od strony Grodziska Maz. w ulicę Kolejową. Szerokość pasów ruchu na wprost i w prawo wynosić będzie 3,5 m a szerokość pasów do skrętu w lewo 3 m. Szerokość poboczy wynosić będzie 1,5 m.

Przebudowa wykonana zostanie według projektu przygotowanego wcześniej przez gminę Brwinów. Na oferty MZDW czeka do 2 lipca. Proponowany w przetargu termin zakończenia prac to 30 listopada tego roku. O ile oczywiście wszystko pójdzie dobrze, a pzetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć.

Otwarte na razie pozostaje pytanie o organizację ruchu w czasie prac. – Przygotowanie organizacji ruchu będzie należało do wybranego w przetargu wykonawcy. Postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie dla tego ruchliwego odcinka, jednak utrudnień zapewne nie unikniemy – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Jest przetarg na przebudowę trasy 719 w Kaniach”

 1. Bez ściemy pisze:

  Kiedyś były plany poszerzenia drogi z Pruszkowa do Milanówka ale wiadomo „janosikowe” administracja wojewódzka, ulubiony powiat marszałka to wszystko kosztuje. Po co robić raz a porządnie jak można pochwalić się jednym skrzyżowaniem na całą kadencję, albo dofinansowaniem na 50 metrów drogi, albo 100 metrów ścieżki rowerowej albo co wybory obwodnica Grodziska Maz.

  • Wilku Starszy pisze:

   Malo tego, z Pruszkowa do Warszawy mialy byc 3 pasy.
   Tylko to byly plany sprzed budowy autostrady A2. Teraz zaklada sie ze A2 i S8 trzeba prowadzic jak najwiecej ruchu i budowac nowe dojazdy do nich takie jak Paszkowianka.

 2. Wilku Starszy pisze:

  A tymczasem na A2 przekładka ruchu, koniec bramek i ograniczenia prędkości. https://twitter.com/abc/status/1140688646418382848

 3. Brwinowianin pisze:

  jeśli mógłbym wziąć tą robote na siebie to proszę o kontakt burmistrza Brwinowa:
  bezkolizyjneronda.pl@wp.pl
  Nasza firma zrobi to na miarę realnych potrzeb regionu, który się rozwija, a za tym brak rozwoju infrastruktury drogowej.
  Naszą specjalizacją jest również niszczenie przestarzałych i korkotwórczych rozwiązań drogowych jak sygnalizacje świetlne. Te prace wykonujemy pod osłoną nocy.
  Proszę o zlecenia.
  Zapraszamy również osoby chętne do współpracy.
  Obecnie angażujemy strzelców wyborowych bo czasami niewiele potrzeba(wiatrówka) by taką korkotwórczą sygnalizację unieruchomić.

  • Tomek pisze:

   Jak najszybciej zgłoś się do lekarza!

  • Wilku Starszy pisze:

   Na taką okazję trzymam odłożone przykłady jak wspaniale potrafią się sprawować ronda względem tych wstrętnych świateł.
   https://i.imgur.com/VkkNkF7.jpg

   I jeszcze parę przykładów:
   https://i.imgur.com/3akApfm.jpg
   https://i.imgur.com/poZKeWP.jpg

   Na koniec jeszcze wypis z podręcznika dla projektantów drogowych, gdzie ludzie z wieloletnim doświadczeniem w inżynierii ruchu wiedzą mniej niż Brwinowianin, który zobaczył ronda we Francji, więc po prostu wie najlepiej.
   https://i.imgur.com/OyJ581k.jpg

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Proszę przygotować ofertę w oparciu o dokumentację projektową i wystartować w przetargu. Termin składania ofert upływa 2 lipca br. Oferty będą oceniane przez MZDW według następujących kryteriów: 60% – cena, 40% – okres rękojmi.

   • Brwinowianin pisze:

    TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA, już wiem dlaczego np. ronda w Mosznach na tzw. obwodnicy Moszny już kilka miesięcy po ich oddaniu zaczęły odpadać krawężniki … skoro już na etapie wyboru wykonawcy cena odgrywa kluczową rolę i nie ustala się szczegółów projektu jak chociażby sposób montowania krawężników czy szerokość wyjazdów z ronda…
    Potem okazuje się że taki szybki strzał (wykonawca) nawet nie ponosi za daną usługę żadnej odpowiedzialności bo tych krawężników do dziś nie naprawiono.
    A teraz to już po jabłkach i tak bo minął zapewne okres gwarancji (rękojmi)

  • Wilku Starszy pisze:

   „Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma wielu zwolenników. Jako argument przemawiający za jego wyższością nad zwykłym skrzyżowaniem, najczęściej wymieniane jest to, że na rondzie jeździ się płynniej. Owszem, to prawda, jednak zasada ta działa tylko wtedy, gdy zbiegające się na rondzie drogi, użytkowane są względnie w równym stopniu. Kiedy natężenie ruchu jest znacznie większe na jednej z dochodzących dróg, niemal pewne jest, że rondo będzie stale zakorkowane. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się skrzyżowanie drogi podporządkowanej z drogą z pierwszeństwem, ponieważ bardziej uczęszczany kierunek będzie tym uprzywilejowanym. ”

   https://www.autocentrum.pl/publikacje/kobieta-i-auto/rondo-czy-zwykle-skrzyzowanie/

  • Thank you pisze:

   he he , dobreee 🙂 !
   Ja mam nową wiatrówkę w razie jak co

 4. Anonim pisze:

  Droga wojewódzka 719 powinna być dwupasmowa aż do Milanówka.

  • Otrębusiak pisze:

   Jeszcze czego, byłyby jeszcze większe KORKI!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły