Jest przetarg na przebudowę Sułkowskiego

Piastów

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ul. Sułkowskiego w Piastowie. Władze miasta ogłosiły przetarg na długo wyczekiwaną przebudowę nawierzchni.

Wertepy, połamane płyty i unoszący się kurz – tak wygląda fragment ul. Sułkowskiego w Piastowie. Mieszkańcy od kilku lat czekają na remont odcinka miedzy ulicami Bohaterów Wolności Żbikowską. Nie pomogły spotkania, pisma i prośby. W ubiegłym roku władze Piastowa zrezygnowały z realizacji inwestycji tłumacząc, że realizację blokują procedury.

Podobnie było w tym roku, gdy na kwietniowej sesji rady miasta burmistrz Grzegorz Szuplewski podkreślał, że urząd czeka na wydanie przez powiat zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). – My jesteśmy gotowi. Mamy dokumentację, czekamy tylko na decyzję związaną z procedurą ZRID-u. To jest decyzja, którą musi wydać starostwo. W tej procedurze będą wycenione te fragmenty gruntów, które musimy pozyskać żeby zbudować tę drogę zgodnie z projektem zatwierdzonym przez starostwo – podkreślał wtedy Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Okazuje się jednak, że decyzja ZRID została wydana już we wrześniu ubiegłego roku. Opieszałość władz Piastowa przy realizacji przebudowy ul. Sułkowskiego wydaje się więc niezrozumiała.

Władze Piastowa szukają obecnie firmy, która zajmie się przebudową ul. Sułkowskiego na odcinku od ul. Bohaterów Wolności do ul. Żbikowskiej. W ramach prac wykonawca będzie musiał wybudować nową jezdnię dla ul. Sułkowskiego oraz przebudować skrzyżowania z ulicami: Żbikowską, Bema, Plater, Skorupki i Bohaterów Wolności, wybudować chodniki, zjazdy na posesje oraz wybudować odwodnienie.

Co więcej wszystkie prace mają zostać wykonane w ekspresowym tempie. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 13 grudnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Jest przetarg na przebudowę Sułkowskiego”

 1. Igor pisze:

  pewnie gdyby nie uzyskane dofinansowanie z FDL to nigdy by burmistrz nie ruszył z tym remontem, bo zawsze by brakowało kasy w budżecie, a tak wojewoda sypnął kumplom to i się ruszył temat, dobre i to ………

 2. Gość pisze:

  Gościu który zawsze pisze „A kiedy remont Sułkowskiego” będzie musiał poszuka nowej roboty

 3. Pola pisze:

  Po co tam patologii droga? Nie lepiej jakiś pomnik postawić w parku?

  • Marina pisze:

   Patola to na Skorupki. Od piątku stoi kilka radiowozów dla bezpieczeństwa ludzi.

   • Dzieciak pisze:

    W piątek na Skorupki było jakieś czterdziestu policjantów. Wcześniej słychać było kilkanaście strzałów. Ciągle są na miejscu, to w części domków jednorodzinnych gdzie mieszka wielu gangsterów. Ciekawe kto tam się strzelał. Podobno porachunki Mutantów czy coś takiego. Powoli robi się to mało fajna okolica. Spoko, że wyremontują Sułkowskiego, to zawsze coś.

 4. Dr.Huckenbush pisze:

  Niewiarygodne, udało się dożyć remontu Sułkowskiego. Choć poczekajmy jeszcze, jeszcze się nie zaczął….

 5. Czerwiec pisze:

  To ten dom przy Skorupki co strzelanina była w zeszłym tygodniu?

 6. Mieszkanka Sułkowskiego pisze:

  Brawo, nareszcie, po tylu latach próśb i męki 👏👏👏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły