Jest przetarg na milanowskie targowisko

Milanówek

Władze Milanówka działają ekspresowo. Dopiero co informowaliśmy o planach przebudowy targowiska, a milanowski magistrat już ogłosił przetarg na realizację inwestycji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Milanówek ogłosił przetarg na modernizację targowiska. Inwestycja obejmie swoim zakresem m.in. wykonanie trzech zadaszonych wiat handlowych, wymianę nawierzchni, ogrodzenie terenu, odwodnienie, montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu wiat handlowych oraz oświetlenie terenu lampami hybrydowymi z oprawami LED.

– Działamy dynamicznie, zależy nam na zmianach dlatego szybko przenosimy się ze sfery planowania do realizacji. Wykonaliśmy kolejny, realny krok, otworzyliśmy postępowanie przetargowe w formule zaprojektuj i wybuduj pod nazwą „Przebudowa Targowiska Miejskiego w Milanówku”. W kolejnych etapach wyłonimy wykonawców i przystąpimy do realizacji tej inwestycji. Sprawne przeprowadzenie rewitalizacji targu jest konieczne. Po pierwsze by jak najkrócej trwały utrudnienia związane z funkcjonowaniem i działaniem targu w tymczasowej, zastępczej lokalizacji, po drugie dlatego by móc wykorzystać pozyskane na ten cel środki zewnętrzne w wysokości 1 000 000 zł musimy zrealizować inwestycję do końca roku. Dlatego nie marnujmy czasu i wspólnie rozwijajmy Milanówek każdego dnia – zaznacza Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Burmistrz uspokaja też mieszkańców i kupców. Na czas remontu targowisko zostanie przeniesione do innej lokalizacji. – Obecnie rozważane są dwie propozycje, jednak o szczegółach będę mógł poinformować państwa po 24 marca. Przy wyborze lokalizacji będziemy kierowali się zarówno wygodą mieszkańców, jak i handlujących na targu kupców.– zaznacza Remiszewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Jest przetarg na milanowskie targowisko”

 1. Tak dział burmistrz Milanówka pisze:

  Szalony pomysł po pierwsze wszyscy kupcy mają zlikwidować pawilony z dniem 1 lipca i wywieść gdzieś na własny koszt Po drugie miasto nie ma kasy na postawienie nowych i w założeniach projektowych nie ma po przebudowie żadnych pawilonów Więc mają powstać dwie wiaty zadaszone w których w zimę mają rolnicy i ogrodnicy handlować przy minus 10 na świeżym powietrzu . Raczej teren jest przeznaczony już dla dewlopera tak jak ten po zmasakrowanych drzewach miesiąc temu Nieznany sprawca pomalował wszystkie drzewa na terenie w nocy i firma niechcący wycięła wszystkie Oczywiście wezwana straż miejska i Policja nie miała uprawnień do podjęcia interwencji

 2. asia pisze:

  Burmistrz Remiszewski uparcie dąży do zamurowania Naszego Milanówka . Nie tedy droga rozliczymy go już niedługo przy urnach

  • tylkonie PSL! pisze:

   nie narzekajcie w Milanówku, zobaczcie jak betonuje się grodzisk mazowiecki, łąki- segmenty, centrum miasta bloki w sąsiedztwie bydynkow sprzed II wojny światowej, no więc gdzie jest konserwator zabytków???

 3. Piotr pisze:

  A pod tymi „przewiewnymi” dachami to mięso sprzedawać się będzie jak w starych jatkach? Nabiał chłodzony w lodówkach turystycznych 😀 i pieczywo poprzykrywane płachtami, żeby muchy nie pstrzyły. No nie wiem, czy targ to tylko ziemniaki, kapusta i kiszone ogóry, ale zawsze można będzie uruchomić punkt sprzedaży tam-tamów 😀

 4. tatrawal pisze:

  To co widzę na wizualizacji to wjazd do obozu pracy Matchausen Gusen. Burmistrz odpalił temat ale zapomniał, że przed dwoma laty zrobiono odwodnienie i wymieniono nawierzchnię i to dwukrotnie. Wniosek – targowisko jest po to aby burmistrz się wzbogacił?? Wykopać kupców dla własnych korzyści??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły