Jest przetarg na budowę świetlicy w Kaniach

Brwinów

Dwukondygnacyjny budynek świetlicy zostanie wybudowany przy ul. Piłsudskiego w Kaniach. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg w tej sprawie.

Powierzchnia użytkowa nowoczesnego budynku będzie wynosiła nieco ponad 400 m kw. Będzie on składał się z parteru i poddasza. Wewnątrz znajdą się dwie pracownie, aneks kuchenny, sala główna, toalety i pomieszczenia techniczne. – Pomieszczenia do zajęć będą miały charakter wielofunkcyjny z możliwością organizacji zajęć o różnym charakterze, w zależności od bieżących potrzeb – opisuje brwinowski magistrat.

Pod dachem świetlicy powstanie taras. Przy budynku znajdzie się miejsce na 17 miejsc parkingowych, w tym jedno dla auta osoby niepełnosprawnej. Na terenie powstanie plac zabaw, siłownia plenerowa, wiata na 20 rowerów. Co ciekawe, dla bezpieczeństwa zostanie oddzielony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy.

Dla mieszkańców Kań świetlica ma pełnić funkcję małego ośrodka kultury. Będzie to miejsce spotkań, realizacji różnych lokalnych inicjatyw społeczno-kulturalnych.

Planowany termin zakończenia prac to koniec września 2021 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.