Jest przetarg na budowę „Parkuj i Jedź” w Piastowie!

Piastów

Piastowski magistrat ogłosił przetarg zaprojektowanie i budowę parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”. Zadanie ma zostać wykonane do końca września tego roku.

Jak wszyscy już dobrze wiedzą, teren przeznaczony na tę inwestycję to centralna część Piastowa, czyli rejon ul. Poniatowskiego. Parking zostanie wybudowany w bliskiej odległości od stacji kolejowej PKP. Wykonawca, który zwycięży w przetargu będzie musiał zaprojektować i wykonać przebudowę jezdni ul. Poniatowskiego w zakresie zmniejszenia jej szerokości oraz wybudować parking na 106 miejsc i jezdnie manewrowe.

I to nie koniec. Inwestycja ta przewiduje też cztery prostopadłe miejsca postojowe przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych, dwa zjazdy na parking z ul. Poniatowskiego, chodniki o szerokości dwóch metrów, a także budowę odwodnienia. Całość zostanie oświetlona energooszczędnymi oprawami LED (słupy będą aluminiowe w kolorze grafitowym).

Pomyślano też o rowerzystach i specjalnie dla nich powstanie wiata na 25 jednośladów, w tym dwa stanowiska do ładowania rowerów elektrycznych. Oprócz tego ustawione zostaną stojaki umożliwiające zapięcie minimum 20 rowerów.

Teren wokół zostanie ozdobiony różnymi nasadzeniami, a na niezagospodarowanej ziemi pojawi się trawa.

– Inwestycja ma na celu usprawnienie działania systemu komunikacji zbiorowej (obsługa stacji kolejowej Piastów PKP) poprzez poprawienie dostępu do infrastruktury parkingowej, zarówno rowerowej jak i samochodowej, dla podróżujących w systemie „Pakuj i Jedź”. Inwestycja przyczyni się również do zwiększenia wykorzystania transportu publicznego względem samochodowego, a tym samym do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz zmniejszenia poziomu hałasu – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Opracowanie dokumentacji ma nastąpić do 30 czerwca, natomiast wykonanie robót budowlanych do 30 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Jest przetarg na budowę „Parkuj i Jedź” w Piastowie!”

 1. Menel pisze:

  Burmistrz Szuplewski dba o nas abyśmy na deszczu nie mokli. Budki są w porzo

 2. Ala pisze:

  Chory pomysł tak jak kwiatki które uschły a dzieci nie mają basenu szkoły dla dzieci niepełnosprawnych bo nawet dzieci aultystyczny żadna średnia szkoła ich niechce może Pan burmistrz by się tym zajął a nie chorymi pomysłami i podwyższaniem śmieci i podatków to chore zadzenie

 3. rw26 pisze:

  Niestety chory pomysł. Nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem samochodu. Jest tyle miejsc parkingowych na Hallera, na Alei Krakowskiej i jak będzie parking to i tak tam nie wjadę. Bez sensu. Lepiej na inne rzeczy przeznaczyć pieniążki.

 4. Nieparkuj i jedź pisze:

  Po podwyżkach cen biletów to już nikt nie będzie z tego korzystał

 5. pabloj_21 pisze:

  teraz ok. 70 miejsc parkingowych. dobudują niespełna 40. do tego stacje ładowania elektryków, do których pewnie dołoży się ich operator, który będzie na tym zarabiał. no i wiata rowerowa. i za to 7 baniek??? bogata gmina z tego Piastowa, oj bogata

 6. Mieszkaniec pisze:

  Haha, kto to wymyślił, a może ktoś by pomyślał żeby o taki parking zrobić od strony ul. dworcowej piętrowy z wyjściem na peron, a taxi przenieś pod budynek dworca zamiast tamtego parkingu. Myślę żeby było lepiej i wygodniej.

 7. Wiktor pisze:

  PRZECIEŻ TAM JEST PARKING!! O CZYM W OGÓLE MOWA, TO JEST PRZEKRĘT? Parking stawiają na miejscu istniejącego parkingu i na ten cel mają 7 MILIONÓW ZŁ!? Co tu się dzieje?

  • Krzywonos pisze:

   Będą zmniejszać liczbę miejsc parkingowych, żeby było „więcej miejsc parkingowych”. Dojście z parkingu na peron zajmie i tak tyle co podróż z Pruszkowa do Warszawy. Jeżeli ktoś uważa, że miejsc parkingowych będzie więcej to jest w błędzie.

 8. Ja🤪 pisze:

  Parking widmo. Bez sensu. Jedna stacja i bilet droższy. Bo to 2 strefa.

 9. Anonim pisze:

  Po co w Piastowie P+R? I tak tą jedną stację trzeba płacić 2 strefę. Parking widmo. Już taki znamy.

 10. Lol pisze:

  Tylko nie nasadzenia, potem chwasty i słomiane badziewie wokół aż wstyd.

 11. Monvler pisze:

  O super. Droga od stojaka na peron stacji bedzie dłuższa niż czas podróży pociągiem relacji Piastów-Ursus Niedźwiadek. Poza tym liczba miejsc dla samochodów ulegnie zmniejszeniu. Naprawdę. Policzcie ile jest miejsc teraz a ile będzie po pseudo modernizacji. Zastanawiające.

 12. GrAnd pisze:

  Jak już taka inwestycja to może należało pomyśleć o monitoringu i szybkich ładowarkach do tych elektryków.

 13. Inżynier pisze:

  Ja pierdzielę. Znowu przewał. Wymienią kostkę na nową, zamontują te ledwo świecące się latarnie jak na ul. Dąbrowskiego, stacja z prądem, czyli kolejna budka dla meneli. Koszt samej kostki to będzie kilkaset tysięcy. A reszta? Cóż… zresztą i tak z wiaduktu sypie się gruz na stojące pod nim samochody a schody podobny być wyłączone z użytku jako zagrażające zdrowiu i życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły