Jest przetarg na budowę Ośrodka przy Wapiennej

Pruszków

Powiat pruszkowski poszukuje firmy, która zajmie się budową nowej siedziby dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie.

To jedna z tych inwestycji, która ze względu na duże koszty od kilku lat przekładana była na lepsze czasy. Te w końcu nadeszły, przede wszystkim przez pozyskanie partnera w realizacji przedsięwzięcia. Kilka tygodni temu władze powiatu pruszkowskiego podpisały list intencyjny z Fundacją Pruszyńscy, która sfinansuje połowę kosztów budowy.

Mając gotowy projekt i zabezpieczone finansowanie inwestycji powiat ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym przewidziano rozbiórkę części istniejących obiektów, demontaż części instalacji, przygotowanie terenu budowy, budowę budynku dydaktycznego z salą sportową, umeblowanie i wyposażenie pomieszczeń, zagospodarowanie terenu poprzez budowę boiska, bieżni i skoczni, placu zabaw, miejsca do prowadzenia zajęć dogoterapii i hipoterapii. Ta część zadania ma zakończyć się do 31 lipca 2021 r.

W drugim etapie wykonawca rozbierze stary budynek Ośrodka, a w jego miejscu wybuduje internat. Termin oddania do użytku do 31 lipca 2022 r.

Na oferty firm zainteresowanych tym zadaniem powiat czeka do 24 lipca.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jest przetarg na budowę Ośrodka przy Wapiennej”

 1. Ewa pisze:

  To będzie najlepsza szkoła w powiecie bo ma najlepszą wyspecjalizowaną kadrę!

 2. Anonim pisze:

  Dyrekcja Ośrodka nowa / stara do wymiany. Nic się nie zmieni, gdy układy-układziki będą rządzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły