Jest opinia biegłego po sekcji zwłok 30-letniego motocyklisty

Grodzisk Maz.

Wracamy do tematu. W czerwcu tego roku na ul. Żyrardowskiej w Grodzisku Mazowieckim doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął młody motocyklista. Prokuratura posiada już wyniki z sekcji zwłok.

Ten późny wieczór zapadł w pamięci wielu mieszkańcom Grodziska… Przypomnijmy. 4 czerwca po godzinie 22.00 na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej i Malinowej doszło zderzyły się dwa pojazdy – motocykl i osobowa toyota. Policja ustaliła, że motocyklista poruszał się ul. Żyrardowską w kierunku Jaktorowa. Natomiast kierowca toyoty podróżował wraz z pasażerką w przeciwną stronę (centrum Grodziska). – Kierujący samochodem osobowym zamierzał skręcić w lewo w ul. Malinową. Niestety w tym momencie doszło do zderzenia pojazdów – mówiła nam „na gorąco” asp. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Niestety mimo długiej reanimacji 30-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu wypadku. Jeszcze długo po tym zdarzeniu zablokowana była ul. Żyrardowska w dwóch kierunkach.

Nowe fakty
Minęło kilka miesięcy od wypadku. Postanowiliśmy skontaktować się z grodziską prokuraturą rejonową, by sprawdzić na jakim etapie jest prowadzona sprawa. – Opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej wpłynęła w ubiegłym tygodniu. To co jest istotne, to sekcja zwłok potwierdza fakt, że motocyklista był trzeźwy, czyli nie był pod wpływem alkoholu. Jednak nie uzyskaliśmy jeszcze opinii co do tego czy ewentualnie znajdował się pod wpływem środków odurzających – wyjaśnia Aneta Orzechowska, zastępca prokuratora rejonowego w Grodzisku Mazowieckim.

Jeszcze w tym tygodniu zostanie powołany kolejny biegły, który przeprowadzi rekonstrukcję wypadku. – Po zapoznaniu się z opinią po sekcji zwłok prokurator referent będzie powoływał biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Nastąpi to jeszcze w tym tygodniu. Biegły oceni m.in. kwestie powstałych obrażeń. Po uzyskaniu tej opinii zostanie podjęta decyzja co do kwestii przedstawienia zarzutów bądź też umorzenia postępowania w sprawie – podkreśla Orzechowska.

Utworzenie takiej opinii może potrwać około jednego miesiąca. Prawdopodobnie wtedy też dowiemy się kto przyczynił się do zderzenia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.