Jest lista zwycięskich projektów

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta opublikował listę projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego, które uzyskały największe poparcie mieszkańców i zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Podobnie jak w poprzednich edycjach pruszkowskiego budżetu obywatelskiego miasto zostało podzielone na robocze obszary. Dany projekt przypisywany był do jednego z nich. Na podstawie listy rankingowej wiadomo już, które pomysły zostaną zrealizowane w każdym z nich.

Obszar I Gąsin

Najwięcej głosów zdobyły: „Złota rączka dla seniora”, budowa budek lęgowych dla jerzyków i nietoperzy w ramach walki z komarami, powstanie łąki kwietnej wraz z ustawieniem ławek, śmietników i podajników torebek na psie odchody.

Obszar II Zbików-Bąki

Projekty, które zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu dla tej części miasta to „Mały kolorowy świat przyjazny dzieciom w Parku Mazowsze”, Seniorada czyli cykl spotkań i aktywności dla starszych mieszkańców, budowa nowej przestrzeni rekreacyjnej.

Obszar III Malichy, Tworki

Mieszkańcy wybrali budowę budek lęgowych dla jeżyków i nietoperzy, projekty „Kulturalne i zdrowe Malichy” oraz „Serce bije w Pruszkowie” i świetlicę osiedlową dla Malich.

Obszar IV Ostoja

W tej części miasta również powstaną budki lęgowe dla jerzyków i nietoperzy. Zorganizowane zostaną półkolonie dla dzieci 6-14 lat. Do realizacji trafi też projekt „Serce bije w Pruszkowie”.

Obszar V Centrum

Plac zabaw dla maluchów, dwa boiska do teqball i seniorada – to projekty wskazane przez mieszkańców tego obszaru.

Obszar VI Stare Śródmieście

W przyszłym roku zrealizowane zostaną projekty: publikacji poświęconej liceum im. Tomasz Zana, mini plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci w Parku Sokoła oraz budowa budek lęgowych w ramach walki z komarami.

Obszar VII Osiedla Prusa i Staszica

Zwyciężyły projekty „Aktywny senior”, przebudowa placu zabaw przy ul. Helenowskiej i budki lęgowe dla nietoperzy i jerzyków.

W głosowaniu udział wzięło ponad 4,1 tys mieszkańców Pruszkowa.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Jest lista zwycięskich projektów”

 1. JN pisze:

  Ta lista jest już nieaktualna.

 2. Anonim pisze:

  Kto i w jakim celu dopuścił projekty związane z Zanem? Co one wnoszą? Co tu zachowywać? Szkoła odbiega od standardów najlepszych szkół Warszawskich i należy ją jak najszybciej połączyć z Kościuchem. Dla dobra przyszłych uczniów, a nie podbudowy ego absolwentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły