Jest konkurs na przystanki WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła druga edycję konkursu na zaprojektowanie przystanków. Jego celem jest uzyskanie najlepszej koncepcji obiektów małej architektury.

Pierwszy konkurs na przygotowanie projektów pojawił się pod koniec 2014 roku. Wówczas przewoźnik zapowiedział, że jest to wstępne działanie skierowane nie tylko do biur architektonicznych, ale i do pasażerów. Zastrzegł również sobie prawo do zakończenia konkursu bez wyłonienia zwycięzcy, co zresztą zrobił ponieważ część zgłoszeń nie spełniała wymogów merytorycznych. W związku z tym w lutym 2015 roku zapadła decyzja o powtórzeniu konkursu. Jednak wszystko odwlekło się w czasie.

Kolejarze przekładali terminy kilkakrotnie, aż w końcu niemal po roku zwłoki ogłosili kolejną edycję konkursu. Jego zadaniem jest wyłonienie najlepszego projektu. Zwycięski uczestnik zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jakie są założenia konkursu? Do wykonania będą koncepcje trzech peronów WKD: Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna (strefa ochrony konserwatorskiej) oraz Warszawa Aleje Jerozolimskie. Do zadań projektantów będzie należało zaprezentować w swoich pracach m.in. wiaty przystankowe wraz z oświetleniem, nawierzchnią, siedziskami, nazwą stacji i innymi nośnikami informacji (np. gabloty, tablice, billboardy), a także śmietniki, stojaki na rowery, skrzynie na piasek, elementy dekoracyjne, ogrodzenia i barierki czy nawet drogowskazy dla podróżnych.

Ponadto przyznane zostaną nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych uczestników. Łączna pula nagród to 55 tys. zł. Za pierwsze miejsce przewoźnik przewiduję bonifikatę w wysokości 25 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji na wykonanie dokumentacji projektowej dal wszystkich 28 przystanków WKD, miejsce drugie to 20 tys. zł, a trzecie – 10 tys. zł.

Udział w konkursie może wziąć osoba fizyczna, prawna oraz jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej. Termin składania wniosków o dopuszczenie udziału w konkursie mija 25 stycznia o godzinie 15.00.

Wszystkie szczegóły znajdują się TUTAJ.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.