Jest już przetarg na wyposażenie Austerii

Raszyn

Prace budowlane, których zadaniem jest przywrócenie dawnego blasku Austerii, idą zgodnie z planem. Raszyński magistrat ogłosił przetarg na dostawę i montaż wyposażenia w tym zabytkowym budynku.

Austeria to zabytek, który zdobi tereny gminy Raszyn. Znajduje się on blisko al. Krakowskiej i jest doskonale widoczny. Niestety do tej pory zerkanie na niego nie należało do czynności przyjemnych. Teraz jest zupełnie inaczej. Prace są już na tak zaawansowanym etapie, że rozmontowano rusztowania i odsłonięto elewację. W dodatku raszyński urząd ogłosił już przetarg na wyposażenie wnętrza budynku.

Postępowanie przetargowe podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy dostawy i montażu mebli oraz innych elementów wnętrz, a także sprzętu AGD. Druga skupia się na zamówieniu sprzętu informatycznego.

Nie podano dokładnej daty dostawy wyposażenia Austerii, natomiast wiemy, że zamówienie ma zostać zrealizowane w maksymalnie 40 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Natomiast jeśli chodzi o same prace jakie do tej pory wykonano w budynku, to jest o czym pisać. Zakończono już prace związane z dachem budynku, m.in. mowa o pracach blacharskich i założeniu instalacji odgromnikowej, zamontowano okna, wykonano elewację w jasnym kolorze. Krótko mówiąc rewitalizacja Austerii jest już na ostatniej prostej. Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.