Jesienne problemy z liśćmi

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim piesi nie mogą komfortowo korzystać z chodnika przy ulicy Kościuszki. Powodem jest leżąca hałda liści, która skutecznie utrudnia przejście pieszym.

Jesień to czas kiedy z drzew spada ogromna ilość liści. Nie sposób usunąć je w krótkim czasie z wszystkich ulic miasta. Gdy dołączy do tego deszczowa pogoda, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Mokre liście zbiera się dużo trudniej, a co za tym idzie prace postępują wolniej. W niektórych przypadkach hałdy liści potrafią zalegać na chodnikach i utrudniać pieszym bezpiecznie poruszanie się.
 
Taka sytuacja ma miejsce w Grodzisku Mazowieckim na chodniku przy Urzędzie Miejskim, który leży wzdłuż ulicy Kościuszki. W tej sprawie zgłosił się do nas jeden z czytelników. – Wzdłuż ul. Kościuszki na odcinku od 1 Maja do Zondka leży tyle liści, że nie da się normalnie przejść. Pada deszcz, liście robią się śliskie, może to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji – mówi Marek.
 
Za oczyszczanie miasta odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej w Grodzisku Mazowieckim. Pracownicy zakładu mają ręce pełne roboty. Czemu jednak doszło do takiej sytuacji? – Ostatnio są takie wiatry, że tworzą się hałdy liści na chodnikach. Sukcesywnie sprzątamy każdą ulicę. Oczywiście uprzątniemy ten kawałek. Nie wiemy czy uda nam się to zrealizować jeszcze dzisiaj, ale w czwartek sprawa na pewno zostanie załatwiona – wyjaśnia Borkowska Bożena z Zakładu Gospodarki Komunalnej.
 
Tego typu sytuacje i inne można zgłaszać bezpośrednio do ZGK Grodzisk Mazowiecki. Numery telefonów dostępne są tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.