Jedyny taki ogród po sąsiedzku. To trzeba będzie zobaczyć

Brwinów

W Brwinowie powstaje właśnie… ogród botaniczny. To jeden z elementów rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie. Jedno jest pewne, będzie tam pięknie!

Władze Brwinowa systematycznie rewitalizują miejski park w sercu miasta. Prace wykonywane są etapowo, a sam park staje się coraz piękniejszy. Jednym z elementów rewitalizacji jest stworzenie w parku nim ogrodu botanicznego. Pod koniec lutego brwinowski magistrat podpisał umowę z wykonawcą prac firma Sorted.

Jak będzie wyglądał ogród botaniczny? Zostanie tu posadzonych aż kilka tysięcy roślin! Zaplanowano posadzenie blisko siedemdziesięciu gatunków kwiatów, bylin, drzew i krzewów. Do nasadzeń wybrano rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych, np. róże, zawilce, konwalie, azalie, kaliny, hortensje, barwinki, miodunka plamista, jałowce, wiciokrzewy, sosny, klony, jodły, świerki. Powstanie też zielnik i mały sad zawierający stare odmiany jabłoni (Kosztela, Malinowa, Antonówka), gruszy (Faworytka) oraz śliw (Tarnina).

Nowa zieleń to jednak nie wszystko. W parku pojawią się nowe placyki rekreacyjno-edukacyjne oraz alejki spacerowe. Całość uzupełnią elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci, domki dla owadów i drewniane rzeźby. Roboty mają potrwać do końca października.

– Prace w parku wchodzą w decydującą fazę. W najbliższych miesiącach będą prowadzone zarówno w części istniejącej, m.in. w okolicach placu zabaw, jak i w miejscu powstania ogrodu botanicznego od strony torów kolejowych. Dodatkowo będzie budowana droga do parku od strony ulicy Biskupickiej. Będzie to powodowało spore utrudnienia, dlatego prosimy mieszkańców odwiedzających nasz park o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności – mówi zastępca burmistrza Sławomir Walendowski

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Jedyny taki ogród po sąsiedzku. To trzeba będzie zobaczyć”

 1. Nowa pisze:

  A co z tą sadzawką , dobrze że ją doświetlą, bo imprezowicze z ławeczek , chwiejnym krokiem dojdą do wodopoju .

 2. Brwinowianin raz jeszcze pisze:

  Byłem tam wczoraj, zieeewałem kiedy to zobaczyłem. W alejkach gdzie planują ułożenie kostki zebrano raptem 30cm czarnoziemu 🙂 ! Już sobie byobrażam jak po kilku latach ta kostka zostanie wysadzona w górę ! LITOŚCI ! Nie zebrano nawet pierwszej warstwy czarnej ziemi. Teraz wysypią tam piach i to będzie cała podbudowa kostki ?!

 3. Brwinowianin pisze:

  czy to jest ta sama firma która wykonała barierki w tunelu , a które zostały zamontowane na trytytki ?

 4. Abadon pisze:

  Z roku na rok Brwinów zmienia swe oblicze na lepsze . Mieszkam tu 12 lat , pamiętam Brwinów z tamtych lat . To zupełnie inne miasto . Tak trzymać !!!

 5. dsad pisze:

  A komu to potrzebne? Wirus będzie z nami przez kilka lat i nie zanosi sie na to żebyśmy mogli legalnie wychodzić z domu poza rzeczami pierwszej potrzeby

 6. Żorż pisze:

  A czy te wszytkie roślinki będą podlewane czy zostaną zostawione same sobie jak praktycznie wszystkie nowe nasadzenia drzew wzdłuż Pszczelińskiej, drogi na Parzniew, Solidarności….

 7. Żorz pisze:

  Czy te wszystkie ładne kwiatki i roślinki będą regularnie podlewane? Czy zostaną pozostawione same sobie jak praktycznie wszystkie nowe drzewa, które zostały posadzone wzdłuż Pszczelińskiej, Solidarności i drodze rowerowej na Parzniew?

  M.

 8. Brrruuunooo pisze:

  W Piastowie mamy ładniejsze hehehehehe. Za parę baniek jakąś chatę rewitalizują a połowa krzaków się nie przyjęła w mieście i hajs poszedł wiadome gdzie….

 9. asda pisze:

  Koronawirus zbiera krwawe żniwo w powiecie a ci sobie ogród botaniczny robią, kyrielejson. A maseczek gmina nie kupiła jako jedyna w okolicy!

 10. Uprzejmy Brwinowianin pisze:

  Przypomnę władzą, ze Brwinów to nie tylko park miejski. Jest kilka parkow w ktorych organizowane sa imprezy. Zwykle uregulowanie sciezek plus oswietlenie. Obecnie nawet na silownie plenerowe sa nie oświetlone. Ciemny bór po zmroku az strach

  • Mm pisze:

   Ciemny bór i brak światła spowodował, że jest problem z polszczyzną…….ortografia do poprawki…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły