„Jedynka” do przebudowy

Grodzisk Maz.

Kolejna duża inwestycja oświatowa szykuje się w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem chodzi o przebudowę szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Bartniaka.

Grodziski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy „jedynki”. Zakres przedsięwzięcia jest dość duży. Wszystko po to, aby zapewnić możliwość przyjęcia większej liczby uczniów, podnieść komfort nauczania i dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W projekcie uwzględniona zostanie budowa nowego skrzydła szkoły z minimum czterema dodatkowymi salami lekcyjnymi (połączonego z istniejącym zespołem budynków). Obecną siedzibę szkoły też czekają zmiany. Chodzi o dostosowanie jej do obowiązujących przepisów budowlanych, a także o rozbudowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem, montaż windy, powiększenie stołówki i kuchni, przebudowę istniejących sal lekcyjnych, pomieszczeń biblioteki i sanitariatów. W tych salach, które nie będą przebudowane, przeprowadzony zostanie remont.

W dokumentacji projektant uwzględni też zagospodarowanie terenu wokół „jedynki”. Plac zabaw, tereny wypoczynkowe i sportowe, zieleń, mała architektura – to tylko niektóre z wymagań zapisanych w przetargu.

Wszystkie prace mają być prowadzone i etapowane w taki sposób, aby nie zakłócić działania placówki i maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny.

Pełna dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi pozwoleniami na budowę ma być gotowa w ciągu 300 dni od podpisania umowy. To oznacza, że prace fizycznie będą mogły ruszyć najszybciej w drugiej połowie 2020 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.