Jarmark dawnych rzemiosł w MSHM

Pruszków

W najbliższą sobotę w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbędzie się wydarzenie adresowane do osób, które chcą poznać tajniki dawnych rzemiosł i nabyć niepowtarzalne wyroby.

Po raz pierwszy taki jarmark w pruszkowskim muzeum odbył się rok temu. Organizatorzy zaskoczeni byli pozytywnym odzewem wśród uczestników, którzy licznie przybyli podziwiać z bliska dawne rzemiosło. – Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się rok temu i zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie, dlatego organizujemy kolejny raz jarmark dawnych rzemiosł. W tym roku zapowiada się dużo wystawców – mówi Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk z MSHM w Pruszkowie.

Na gości będą czekać repliki przedmiotów codziennego użytku, wyjątkowe ozdoby i zabawki. Ciekawą sprawą jest to, że rękodzieło będzie można kupić. Ponadto podczas jarmarku zaproszeni rekonstruktorzy opowiedzą o arkanach swoich profesji, historii rzemiosła, narzędziach pracy, surowcach i ciekawostkach związanych z eksponowanymi artykułami.

O wystawcach nieco więcej można dowiedzieć się za pośrednictwem facebooka MSHM. – Będziemy gościć około 25 wystawców będzie, a oprócz nich pojawi się też Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt. Każdy wystawca nawiązuje w jakiś sposób do dawnego rzemiosła. Więcej informacji na temat każdego z wystawców można znaleźć na naszej stronie facebookowej. Wydarzenie będzie odbywać się w całym budynku, czyli na parterze i w piwnicach – wyjaśnia Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk.

Podczas jarmarku będzie można spotkać dawnego szewca, jubilera, tkaczkę, prządkę, garncarza, rogownika, pasamoniczkę, kowala, krawcową i modystkę, szklarza, grzebieniarza, kaletnika czy też łuczarza.

Jarmark dawnych rzemiosł odbędzie się 2 grudnia, w godz. 11-17, w budynku MSHM w Pruszkowie przy placu Jana Pawła II.

Wstęp wolny.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.