Jak wszyć obciążniki do firan?

Art. Sponsorowany

Twoje nowe firanki nieco Cię rozczarowały, bo mimo tego, że ich design jest bardzo atrakcyjny, to nie układają się ładnie po zawieszeniu? Rozwiązanie tego problemu jest łatwiejsze niż może się wydawać. Wystarczy, że wykorzystasz obciążniki do firan, a firanki będą wyglądać dużo lepiej!

Obciążniki do firan – co to jest?

Obciążniki do firan to niewielkie i niepozorne elementy, które dzięki swojemu ciężarowi wygładzają powierzchnię wiszącej firany. Obciążniki przeznaczone do wszycia w kanty firanki nie mają walorów dekoracyjnych, jednak za ich sprawą okna mogą prezentować się bardziej elegancko. Obciążnik po wszyciu w odpowiednie miejsce jest niewidoczny, ale jego obecność pozwala cieszyć się widokiem ładnie układających się firanek. Pojawia się też jeszcze jedna korzyść z tego, że w firance znalazły się obciążniki. Gdy okno jest uchylone i wieje wiatr, firana nie zawija się wokół niego. Silniejszy wiatr wprawdzie może lekko poruszać firanką z obciążnikami, ale nie odsłoni całkowicie okna.

Sztabki ołowiane można wykorzystywać także do dociążania zasłon. Warto mieć na uwadze to, że obciążniki do firan są lżejsze i mniejsze od tych stosowanych w zasłonach. Najpopularniejsze ołowiane obciążniki do firanek ważą 13 gramów.

Wszycie obciążników do firanki zajmie Ci tylko chwilę!

Obciążniki można wszyć do firanki kupionej w sklepie, a także do firanki wykonanej samodzielnie. W dzisiejszych czasach w większości mieszkań i domów widujemy firanki z mniej lub bardziej popularnych sklepów, ale własnoręczne szycie tego typu ozdób wciąż jest dla niektórych osób okazją do wykazania się kreatywnością.

Jeśli chcesz zająć się firanką ze sklepu, to musisz rozpruć dolne zaszewki. Właśnie tam, a dokładnie w dolnych rogach, umieszcza się obciążniki. Na koniec pozostaje już tylko zaszyć wyloty, pamiętaj też o tym, by zabezpieczyć obciążniki przed przesuwaniem się. Najłatwiej będzie zrobić to, tworząc szwy z drugiej strony obciążnika. Gdy mamy do czynienia samodzielnie szytą firanką, nie trzeba rozpruwać zaszewek, bo obciążniki umieszcza się w materiale przed zaszyciem rogów dolnych zaszewek. Obciążniki do firanek wszyte dzięki jednemu z tych sposobów nie odznaczają się pod materiałem i są praktycznie niezauważalne. Po ich wszyciu boki firanek są optymalnie naciągnięte.

O czym trzeba pamiętać, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności ani wiedzy, żeby wszyć obciążniki między materiał firanki. Ważne jest jednak to, by nie wybierać zbyt dużych obciążników. Pamiętaj, że firanki powstają z lekkich materiałów, więc nie jest im potrzebne aż takie obciążenie jak to rekomendowane przy zasłonach. Zwróć uwagę na krawędzie obciążników – jeśli są ostre, to istnieje duże ryzyko, że postrzępią materiał. Zaokrąglone boki obciążników są bezpieczniejsze dla firanek! Zastanawiasz się, czy możesz prać firanki z wszytymi obciążnikami? Ołowiane lakierowane obciążniki nie są czymś, co mogłoby stanowić problem podczas prania firanki. Nie rdzewieją, dlatego nie zostawią plam na materiale nawet po licznych praniach.

Skorzystaj z dyskretnych rozwiązań, które dają znakomite rezultaty i pozwalają ładniej udekorować dom. Zamiast firanek wolisz rolety rzymskie? Sprawdź jakie obciążniki sprawdzą się w tym przypadku!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy