Jak rozwiązania business intelligence pomagają w rozwoju firmy?

Art. Sponsorowany

Skuteczne prowadzenie biznesu nie jest możliwe bez zbierania i analizy informacji. Tworzenie skomplikowanych raportów nie musi być jednak pracochłonne i kosztowne. Znakomitym źródłem wiarygodnych informacji są same urządzenia wykorzystywane na co dzień w firmie. Proces pozyskiwania i obróbki danych może być także w pełni zautomatyzowany. Z pomocą przychodzą rozwiązania business intelligence. Wbrew pozorom sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od branży oraz jego rozmiaru.

Co to jest business intelligence?

Podstawowym zadaniem stawianym przed systemami business intelligence jest ułatwianie podejmowania dobrych decyzji. Te przekładają się bezpośrednio na maksymalizację efektywności i skuteczną rywalizację z innymi podmiotami. Rozwiązania business intelligence bazują na hurtowniach danych, które tak naprawdę otaczają nas ze wszystkich stron: zbierają je niemal wszystkie urządzenia wykorzystywane w codziennej pracy. Pakiety danych w zdecydowanej większości są jednak dla nas albo niedostępne, albo nieczytelne. Rozwiązania BI nie tylko w przemyślany i ciągły sposób akumulują informacje. Zajmują się także ich obróbką, dzięki czemu do rąk użytkowników trafiają zaawansowane i przejrzyste raporty. Możliwa staje się błyskawiczna kontrola wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, a kadry zarządzające zyskują możliwość podejmowania trafnych decyzji i monitorowania procesu ich wdrażania.

 

Przykład kokpitu oprogramowania typu business intelligence. Źródło: https://kotrak.pl.

Rozwiązania BI na miarę oczekiwań

Najważniejszą cechą oprogramowania business intelligence jest jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy. Niezwykle ważną rolę odgrywa to, kto zajmie się implementacją rozwiązań business intelligence. Dostawca powinien nie tylko perfekcyjnie odnajdować się w środowisku technologicznym, ale znać również biznesową stronę działalności klienta. Przykładem przedsiębiorstwa tego typu jest katowicka firma Kotrak, która oprócz wdrażania rozwiązań BI zajmuje się również innymi aspektami cyfrowego wspomagania zarządzania biznesem, w tym systemami ERP. W praktyce dostawca oprogramowania jest również doradcą, który pomaga dobrać odpowiednie narzędzia, przemyśleć strategię, właściwie określić cele, a następnie – już po wdrożeniu systemu business intelligence – okazać konieczne wsparcie i pomagać czerpać maksimum z potencjału rozwiązań BI.

Z każdego miejsca na świecie

Przewaga, którą gwarantują rozwiązania business intelligence, wynika między innymi z niezwykłej dostępności informacji. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii uprawnieni użytkownicy zyskują do nich dostęp praktycznie w czasie rzeczywistym, z niemal dowolnego miejsca na ziemi. Aby monitorować stan procesów zachodzących w firmie, wystarczy skorzystać z platformy dostępnej zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych. Znakomitym przykładem narzędzia tego typu jest Kotrak Web Dashboard System, dający dostęp do czytelnych wykresów i rozbudowanych analiz. Dzięki niemu możliwe staje się także podejmowanie części decyzji, w tym m.in. delegowanie obowiązków bezpośrednio w systemie. Wbrew pozorom rozwiązania BI nie są adresowane wyłącznie do olbrzymich firm, korzystających z wielu urządzeń i zatrudniających tysiące pracowników. Ich potencjał może stać się także kluczem do sukcesu dla małych i mikro przedsiębiorstw. Narzędzia typu BI znakomicie sprawdzą się również w konkretnych działach. To, w jaki sposób i gdzie je wykorzystamy, zależy tylko od naszych potrzeb i założonych zadań.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.