Jak głosowaliśmy w regionie?

Region

Gdyby wyniki wyborów w całym kraju zależały od mieszkańców powiatów pruszkowskiego i grodziskiego, najwięcej głosów zdobyłaby Koalicja Europejska. Na drugim miejscu Prawo i Sprawiedliwość.

Niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego przyniosły zwycięstwo PiS, które według danych z 99 proc komisji wyborczych otrzymało poparcie na poziomie ponad 45 proc. Drugie miejsce dla Koalicji Europejskiej z 38,3 proc głosów. Trzecia Wiosna z wynikiem 6,04 proc.

A jak głosowaliśmy w naszym regionie? W powiecie pruszkowskim wyniki kształtują się następująco: 41,8 proc dla Koalicji Europejskiej, 36,11 dla PiS. Wiosna Roberta Biedronia 9,31 proc. Kukiz’15 5,11 proc. Konfederacja, Polska Fair Play i Razem pod progiem wyborczym.

W samym Pruszkowie kolejność jest identyczna. Koalicja Europejska 42,19 proc, PiS 35,29 proc, Wiosna 9,52 proc, Kukiz’15 5,5 proc.

Zwycięstwo PiS zanotował w Piastowie (39,52 proc). Drugie miejsce KE (38,22 proc), trzecie Wiosna z wynikiem 8,82 proc. Próg wyborczy w mieście przekroczyła też Konfederacja (5,19 proc).

W Michałowicach duża przewaga KE (48,25 proc) nad PiS (29,94 proc). Trzecią siłą Wiosna z 9,51 proc głosów.

Brwinów dla Koalicji Europejskiej (43,24 proc). Drugi PiS (34,25 proc), następnie Wiosna (9,88 proc) i Kukiz’15 (5,08 proc).

W Raszynie wyborcy w większości poparli Prawo i Sprawiedliwość. Komitet uzyskał 44,6 proc głosów. Druga KE z wynikiem 34,13 proc. 8,69 proc dla Wiosny, 5,1 proc dla Konfederacji.

Nadarzyn stawia na Koalicję Europejską, która otrzymała 45,51 proc głosów. 33,71 proc dla PiS, 8,85 proc dla Wiosny.

Powiat Grodziski także dla KE, choć różnica między największymi komitetami nie jest wielka. KE 40,1 proc, PiS 38,37 proc. 9,45 proc dla Wiosny. Pozostałe ugrupowania pod progiem wyborczym.

W Podkowie Leśnej znaczące zwycięstwo KE (51,96 proc). PiS z 26,99 proc. Co dziesiąty wyborca poparł Wiosnę.

Przewaga KE także w Milanówku (44,31 proc). Następnie PiS (34,66 proc) i Wiosna (9,51 proc). Podobny rozkład sił w Grodzisku Mazowieckim. 41,23 proc dla Koalicji Europejskiej, 36,41 proc dla PiS, 10 proc dla Wiosny.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 123

123 odpowiedzi na “Jak głosowaliśmy w regionie?”

 1. obserwator pisze:

  PO to już tylko postkomuna a tego ludzie nie chcą. To nie jest wojna polsko-polska to jest walka z naleciałościami z zewnątrz w postaci postkomuny i liberalnej lewicy, która będzie obca kulturze polskiej szanującej chrześcijaństwo. PO nie ma już żadnego autorytetu i nie ma nic ciekawego do zaproponowania. Wrogość do rodziny i macierzyństwa i do 500 plus przypomina słynne kobiety na traktory. Ludzie są też wściekli, że tyle stracili na rządach PO i nie mieli takiej pomocy jak teraz.

 2. Brwinowianin pisze:

  Smutne że w naszym regionie ciągle społeczeństwo , – i podobno to lepsze społeczeństwo bo bardziej wykształcone , pozostaje pod silnym wpływem opozycji wywodzącej się ze środowisk żydowskich TVN. Dla mnie do tej pory w tym kraju wszystko było jednolite, każdego z nas uważałam za „naszego” , czyli Polaka i patriotę, kochającego Polskę, i nie przeszkadzało mi że Stuhr jest żydem, bo był też polakiem…Ale to właśnie wy – dzisiejsza oPOzycja zaczynacie dzielić naród. Najgorsze było to że nawet świetni aktorzy zaczęli od tej pory być … politykami – j/w.
  Czy np. Taki J.Owsiak, który scenę muzyczną na przystanku Woodstock przemianował na agitację polityczną i antypisowską . To wszystko sprawiło że Prawo i Sprawiedliwość tylko cementuje swój elektorat i nawet teraz nie życzę sobie byście zmieniali swój sposób bycia, bo to dopiero byłoby dwulicowe i nie prawdziwe.
  Niestety widzę poniżej, że niektórzy z PO-KO się zreflektowali a więc możemy być przygotowani na nowy rodzaj manipulacji PO KO.

 3. ww pisze:

  Samym PR się nie wygra. Trzeba mieć wyniki a PiS ma swoje osiągnięcia i niech nikt nie mówi że 500 plus jest z kredytów to wpływy z vat którego nie da się tak wyłudzać jak za PO.

  • kp pisze:

   a chociaż wie, co to jest Vat i jak się go rozlicza.

  • Bbb pisze:

   Buauaahahaaa za dużo TVP oglądasz.

 4. Zed pisze:

  Szczegółowe wyniki wyborów w Pruszkowie:
  http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,281.0.html

 5. Refleksja pisze:

  A ja się nie dziwię, wściekłości ludzi i tym wszystkim mem’om. Nagle wszyscy usprawiedliwiają wyborców PiS i tłumaczą ich głosowanie biedą i słabym wykształceniem. Ciekawe czy będziecie tacy wyrozumiali jak za parę lat będziemy na dnie. Wszyscy za to zapłacimy.

 6. badura pisze:

  Bardzo ładna ocena. Napisała to Magdalena Filiks działaczka KOD. Długie ale warto przeczytać. ” Jednak nie wytrzymam. Tego się nie da wytrzymać. Jestem wściekła.

  Dwa dni od wyborów i doznaję większego szoku, niż w dniu wyborów. Może moment wstrząsu sprawia, że ludzie pokazują prawdziwą twarz- jak my to pięknie nazywamy po „naszej stronie” – hipokryzja.
  Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepsza i gorszą.

  Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy.
  To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni.

  Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł.
  Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet !!!
  Bo nie jedna Halina może teraz kupić dziecku trampki i ananasa i jeszcze sobie żakiet na komunie syna i farbę do włosów w kiosku, żeby jej sąsiadka nałożyła.

  Od kogo chcecie się oddzielić rysując te mapy podziału ?

  Wy – którzy krzyczycie o przyjmowaniu uchodźców, drwiąc z ludzi, którzy się ich boją, chcecie budować mury przed tymi, których zwyczajnie nie rozumiecie. Może im zbudujmy pisowskie obozy ?
  Czujemy się lepsi, bo mamy czas pojechać bronić puszczy przed wycinką, wtedy, kiedy ciemna masa zasuwa na PKB. Czujemy się lepsi, bo mamy karnety na Jogę za 200 zł drwiąc z ludzi, którzy od dziecka swoją duchowość rozwijają w kościele – bo tak zostali wychowani. Bo tam jest ich Joga.

  Kiedy potrzebuję odpocząć od kupy bezwartościowych medialnych śmieci, pozornych akcji pseudodemokratów, wyliczonych i niezbędnych im do zbierania fejmu w mainstreamie jadę sobie na wieś. Do tych ludzi z których drwicie. Bliskość prawdziwych problemów i prostych ludzi, którzy żyją jak zostali nauczeni, borykając się z codziennością daje mi zawsze nie tylko spokój, ale zdrową perspektywę. Im więcej kiedyś zarabiałam, tym więcej czasu spędzałam z ludźmi, którzy nie zarabiali. Dla zdrowia i z troski o siebie.

  Jak można tak gardzić ludźmi ?

  Od trzech lata proszę, by nie wyśmiewać się z tych, którym 500 plus dało lepsze, godne życie. Piramida potrzeb człowieka nie zaczyna się od teatru i kosmetyczki. Są rodziny, które dostały 2000 zł i więcej pomocy. Można i owszem dyskutować o tym, skąd te pieniądze brać i jak dystrybuować, ale nie wolno mówić, że to pieprzona patologia dała się kupić.
  Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na Pis.
  Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa. Moja mam jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów.
  Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie ?

  Nie spodziewaliście, że ludzie pójdą na wybory bronić swojego kościoła ??? Świata w którym żyją całe swoje życie i który znają? Który daje im poczucie bezpieczeństwa? To po cholerę Wam to wykształcenie, skoro nie rozumiecie prostych prawd.

  Drwiliście z tych, którzy poszli obronić swoją godność do urn. Bo się zwyczajnie boją. To nie jest śmieszne, że co 10 osoba nie wie, co znaczy skrót LGBT. Ale to nie powód, by z tych ludzi drwić. Oczywiście, że się boją. To świat ich wartości, którego będą bronić. Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować.
  Intelektualiści i wykształciuchy oderwani od zwykłej ludzkiej wrażliwości, to dla nich właśnie ten obcy.
  Nie sztuką jest szydzić, sztuką jest opowiedzieć im tak, żeby rozumieli, o czym do nich mówicie.

  Jest mi wstyd. Czuję poczucie bezsilności. Nie mogę patrzeć na mapy podziału i czytać o tym, że Wam duszno. To zabierzcie swoje tyłki na riwiery, może Wam przewietrzy głowy.
  Co się stało z tym narodem pytacie ? Nic. Właśnie go poznajecie. Haline i Janusza, który Wam przeszkadzają na plaży, bo puszczają muzę na cały regulator, na kocu obok, ciesząc się ze swoich pierwszych od lat wakacji na polskim morzem. I może głośno tego nie mówimy, ale uważamy ich za ludzi drugiej kategorii.

  Jest mi wstyd.

  Jestem prosta dziewczyna ze wsi, moja babcia chodzi co niedzielę do kościoła. I ja rozumiem jej ból, kiedy dowiaduje się o pedofilii w kościele. I ona sobie z tym bólem pewnie radzi swoją modlitwą. Ale nigdy nie zrozumie, dlaczego ktoś chciałby zamknąć kościół. I szczerze, ja też nie rozumiem tych, którzy chcieliby jej ten kościół zamykać. Demokraci.

  Na ulicę 4 lata temu wyprowadził mnie bunt przeciwko temu, jak PiS straszy uchodźcami i ich odczłowiecza, zamieniając człowieka w robala i zarazę. Dziś taki sam bunt czuję, kiedy ludzie z którymi walczyłam o wolność odmawiają innym wolności, prawa wyboru i prawa do godnego życia.
  Skoro nie umiemy do tych ludzi dotrzeć i ich zrozumieć, to znacz tylko tyle, że jesteśmy słabi i ciemni.

  Jeśli wierzycie, że prawie 50 procent społeczeństwa, to są ludzie, którymi należy dziś gardzić, to każda złotówka na wasze wykształcenie została zmarnowana i lepiej ją było przeznaczyć na ratowanie wolnych krów.
  I pisze to ja – zdroworozsądkowy liberał ekonomiczny. Magister ekonomii, który rozumie, że życie na kredyt ma krótkie nogi. Bo tu nie o politykę powinno chodzić najpierw, ale o drugiego człowieka.
  A temu nie zawsze trzeba coś dać, czasem starczy go zwyczajnie wysłuchać i zrozumieć.

  Pierwsze od czego powinna zacząć ta elita, to pojechać do tych ludzi. Bez kamer. I ich zapytać jak się mają, co czują i czego się boją.
  Inaczej będzie kolejnych 5 nieudanych projektów Biedronia wyliczonych na procenty i opartych na teatrze. Moje dzieci jak oglądają jego wystąpienia, to pytają czy to program milionerzy. Bo dzieci mają intuicję i mówią mi mamo, to wszystko ściema, cała ta polityka. Zostaw to. Nie warto. Jeszcze się taka staniesz.

  Żadna realna zmiana nie nastąpi bez uszanowania godności człowieka, nawet tego, albo szczególnie tego, który sobie gorzej radzi w życiu i nie poszedł na studia.
  Nie będzie żadnej rewolucji, będzie ewolucja. I od nas zależy, czy po drodze zostaniemy sami na samotnej wyspie ze swoimi hasłami o demokracji, czy urządzimy tą wyspę tak, żeby ludzie, których nie rozumiemy, też mieli na nie swoje miejsce.

  Możecie mnie teraz wywalić ze znajomych. Już mi jest obojętnie. A moich znajomych i przyjaciół, którzy głosowali na PiS i których mam wśród znajomych na FB przepraszam. Jest mi wstyd.”

  • Zed pisze:

   „Elita” uczy się Polski. To jest prawdziwe zwycięstwo PIS. Może kiedyś wyemigrują z „Ten Kraju” a pokochają Polskę. Tego im życzę.

  • Anonim pisze:

   Dziękuję. Od dawna nie czytałam tak rzeczowego komentarza. Cieszę się, że są osoby, które dostrzegają prawdy wydawałoby się oczywiste

  • KuranFurman pisze:

   Czy teraz opozycja zmienia taktykę i zacznie w ten sposób odbierać elektorat PiS ? Bardzo sprytnie !

  • Anka pisze:

   Pięknie i prawdziwie napisane

 7. august pisze:

  Podkowa Leśna to dopiero obciach. Wstyd!!!

 8. Rafał pisze:

  Akurat w takim mieście jak Pruszków taki wynik mnie nie dziwi.

 9. Smerf pisze:

  Ale wiocha w powiecie. KE wygrało? Wstyd się przyznać do mieszkania po sąsiedzku z burakami

 10. Ppp pisze:

  Jak się nie kradnie to na programy społeczne się znajdzie pieniądze. Za rządów PO wyłudzono około 250 mld zł. To jeden roczny budżet

  • R 14 pisze:

   Ciemny lud to kupił. Poczytaj sobie troche ekonomi to zrozumiesz o co chodxi lub dalej oglądaj TVP PiS i niech wciskają tobie kit Władnie takich ciemniakòw szuka prezes kaczor.

   • aa pisze:

    myślenie podręcznikowego wykształciucha. Programy społeczne istnieją w cywilizowanym świecie i nie potrzeba podnosić podatków, wystarczy , że władza nie kradnie. Dzień wolności podatkowej jest wcześniej a wpływy z VAT są o wiele większe i pieniądze trafiają do ludzi. Też PO mogło to robić i wygrać, ale oni swych liberalnych postulatów obniżenia podatków, podatku liniowego nie realizowali, budowali aparat państwowy aby doić ile się da. Ciemniaków ma Prezes? Guzik prawda, to jest Pan Kaczyński a nie Kaczor, najwybitniejszy polski polityk po 89 roku czy się komuś podoba czy nie. Ma ciemniaków? Ma elitę intelektualną i zaplecze eksperckie a tego nie ma PO, miała kiedyś Unia Wolności, której już nie ma. To wszystko nie jest kit, Polska naprawdę zyskuje i wcale nie jest biedna, więc kitu nie ma.

   • Zed pisze:

    Za późno z tym komentarzem. W totalnej opozycji już zmiana mądrości etapu 😉 Ciemniakòw już nie ma. Pani Dulkiewicz uwielbia katolików, Lis szanuje wyborców PIS, Eliza Michalik brzydzi się żartami z głosujących na PIS, Czołowa działaczka KOD przeprasza wyborców PIS. Jednym słowem pogubienie …

  • prawda pisze:

   można krasc i bedzie na programy społeczne wystarczy tylko podniesc wpływy do budzety np poniesc podatki

 11. aa pisze:

  Trzeba być niezorientowanym medialnie ćwierćinteligentem aby ograniczać elektorat PiS do RM i Tvp. Jest przecież tv republika i konserwatywne tygodniki jak sieci gazeta polska i do rzeczy

 12. rzeczywistość pisze:

  co z tego, że PiS uzyskał 27 mandatów do EP jeżeli są w marginalnym ugrupowaniu posiadającym w sumie 50 mandatów na 751, to wręcz nieistotny wynik, na nic nie będą mieli wpływu, a poza tym co oni tam zrozumieją, pojechali bo chcą się nachapać Euro, bo złotówek już za mało a im się tyle należy……….. wszyscy w EP dobrze pamiętają wyczyn Szydło 1:27 i właśnie taki stosunek będą mieli pozostali do tej grupy …………………….

 13. paca pisze:

  Ale się pisiorstwo stara. I po co ? Albo dlaczego ? Przecież wygraliście, nie ma potrzeby już agitować. Więc dla pieniędzy czy dla kariery ? Pryncypał każe ? Czy to zwykłe lizusy, lokaje, wazeliniarze, pachołki ? Wasz przywódca ma was głęboko między nogami. Jego troska o naród tak jak i jego wiara to teatrzyk. Ale większość elektoratu to poziom intelektu trochę powyżej trzody chlewnej. Za to godności mniej. Za 500 zł albo jednorazowe 900 niech sobie robi co chce. Niech rozdaje miliony, wyłudza, stawia pomniki komu chce, niszczy kogo chce, niech łże w żywe oczy. Właściwie ocenił „naród”i robi z tego fantastyczny użytek. Pragnienie władzy sięga szczytów. Taki Schetyna ze swoją letnią motywacją nie ma szans. Głosy oddane na PiS są bardzo drogie. W sumie to trochę ponad 100 mld. Płacą wszyscy. Gdyby przeliczyć je na wzrost poparcia dla PiS wyjdzie ponad 200 tysięcy za głos. Ale prezes ma lekką rękę. Matołuszek wszystko zachachmęci, powie że to dzięki uszczelnieniu VAT. Tymczasem ściągalność VAT nie wzrosła. Kto wie jakich dziur doliczy się następca pisowskich ministrów. Względnie dobry wynik to nadzieja że duet Kaczyński – Morawiecki powściągną choć trochę fantazję w wymyślaniu nowych plusów przed jesienią. Ale wielkich nadziei nie ma. Apetyt rośnie. Marzy się większość konstytucyjna. Trzeba zgiąć następne karki. Kiedy Kaczyński „daje” 500 to obdarowany najpierw musi powąchać rękę która daje i pamiętać o wdzięczności. Chłopek który od Unii dostał majątek nie czuje żadnej wdzięczności bo mu nikt nie kazał. Za to że rządzi PiS zapłacą przyszłe pokolenia. To jest popularność w stylu Gierka, na koszt dzieci, wnuków. Po nas choćby potop.

  • aa pisze:

   To trzeba było tworzyć programy a nie żreć w drogich restauracjach za państwowe pieniądze i gadać co ślina na język przyniesie podczas konsumpcji drogiego żarła.

   • paca pisze:

    Drogi to jest twój drogi prezes. Ochrona gnoma kosztuje Polaków ponad 1,5 miliona rocznie. Nawet prezes Google nie ma takiej ochrony. A i tak policyjny patrol stoi pod jego domem non stop. A żre za czyje ? A Szydło za czyje żre ? W restauracji nie żre bo wie że tam podsłuchują. A te rajdy w limuzynach ? A helikoptery ? Nie ma sensu wyliczać bo tego jest za dużo żeby tu pomieścić. W cywilizowanym kraju z ugruntowaną demokracją większość pisowskiego folwarku podałaby się do dymisji. Dziki kraj to jest właśnie teraz. A program pisowski jest tylko jeden: dorwać się do władzy przekupując wyborców ich własnymi pieniędzmi i potem wg mistrza Gomułki wladzy raz zdobytej nie oddać nigdy. To jest zwykła korupcja polityczna. Kiedyś w Pruszkowie kandydat na radnego dawał menelom po flaszce za głos na niego. Z etycznego punktu widzenia to dokładnie to samo.

    • ww pisze:

     przypominam kto żarł i za ile w restauracji sowa i przyjaciele i kto jadł policzki wieprzowe i inne rarytasy za państwowe pieniądze oraz o czym rozmawiał

     • paca pisze:

      Zafunduję ci te policzki jeśli tak cię to ruszyło. Wiele nie stracę. A o czym rozmawiają pisowcy kiedy są między sobą ? Zapewne są to b. eleganckie, merytoryczne i patriotycznie wzniosłe dysputy. Nie rozmawiają o podziale stołków i brzydkich słów nie używają.

  • Zed pisze:

   To ulżyło i super ale to już pewnie „ostatni raz” takich kwiatków „poziom intelektu trochę powyżej trzody chlewnej” hihihi Od teraz opozycja ma już kochać „prostego człowieka”. Inny wybór dla takich bałwanów to chyba tylko emigracja do „lepszego świata”.

   • paca pisze:

    „Trzoda” zasługuje co najwyżej na ubolewanie. Gorsi są tacy jak ty, którzy ogarniają więcej. Ja opozycją nie jestem ale ubolewam nad jej niedołęstwem wobec rozpędzonej lokomotywy pisowskiego populizmu. Widzę że jesteś dobrze zorientowany w mediach opozycyjnych. To służbowo ? Uważam, że powinno się słuchać różnych argumentów. Niestety po kilku razach nie byłem w stanie słuchać TVPiS. Kiedy widzę Holecką od razu kojarzy mi się północnokoreańska prezenterka. Takiego nasilenia kłamstwa i wazeliny nie było nawet za PRL. A przecież dzisiaj nie muszą. ( a może muszą ?)

    • Zed pisze:

     Widzisz już inaczej się odnosisz, jestem gorszy (rofl) niż „Trzoda” co zasługuje najwyżej na ubolewanie.
     KE dla prezentowania różnych argumentów miała po swojej stronie:
     -TVN
     -Polsat
     -GW
     -Rzeczpospolitą
     -Onet
     -wp.pl
     -interia
     -gazeta.pl
     -natemat.pl
     -Radio Zet
     -RMF FM
     -Tok FM
     -Fakt
     -Newsweek
     -Politykę
     -lokalne gazety
     -wiele innych mediów
     i przegrała wybory. Widocznie argumenty nie były po stronie KE.

     • paca pisze:

      Pracowity jesteś. Ale nierzetelny, duża część twojej listy jest naciągana. Solorz już dostał ostrzeżenie więc Polsatowi popsuł się wzrok i słuch, Rzeczpospolita (rofl), ZET na który dybie karłowaty naczelnik chyba też nie bardzo, WP. jest multikulti, itd. Mógłbym tu wrzucić podobną listę np. Od Rzeczy ale nie o to chodzi. Prawdziwą siłę ma telewizja publiczna która jest zawładnięta w stylu goebbelsowskim. Trzoda ogląda prawie wyłącznie to.
      A, i nie odnoszę się inaczej. Nic się u mnie nie zmieniło.
      Gdzieś tu obok wycierasz sobie gębę nazwiskami z PZPR-owskim rodowodem. Wielu z tych ludzi należąc do partii miała odwagę wystąpić z partii w 1981 ( Piotrowicz zdaje się trwał do końca), bądź brać udział w marcu 1968. Taki Lech Kaczyński nie należał ale Lenina wychwalał kiedy chciał tytuł od socjalistycznej ojczyzny. A może należałoby unieważnić wszystkie tytuły z tamtych czasów ? Jarek też jest tworem socjalizmu. Często zdarza się że ofiara sama staje się oprawcą. On jest przesiąknięty gomułkowszczyzną tylko dostępne środki się zmieniły.

     • Zed pisze:

      @paca Napisz manipulancie, który z tych polityków PO z rodowodem w PZPR wystąpił z partii w 1981 roku (natomiast co niektórzy właśnie w 1981 roku wstąpili). Zasmucę Cię. Większość była do czasu rozwiązania i wyprowadzenia sztandaru czyli do końca. Tak ten Piotrowicz uwiera pewnie dlatego, że jako prokurator w stanie wojennych okazał się obrońcą. Taka jest opinia pokrzywdzonego. W odróżnieniu od sędziów SN skazujących w stanie wojennym. Taka jest historia i tego nie zakrzyczy się publicystyką.

     • paca pisze:

      @Zed pisowski politruku, piszę: Ćwiakalski, Katarasińska, Kudrycka na pewno. Co do pozostałych mogę w twoim stylu zrelatywizować – oni rozsadzali PZPR od środka. Zdźiwko ? A co ? Prokurator Piotrowicz bronił (rofl) zamiast oskarżać a mimo to dostawał laurki od przełożonych. Dawaj dalej, trzoda łyknie. Tylko czy oni tu zajrzą ? Kaczyńscy studiowali prawo w PRL też pewnie po to żeby osłabić system (rofl). Szkoda że ubiegł ich nieuk Wałęsa z pomocą paru często socjalistów. To musi boleć, bo tego się już nie odwróci. Ale trzeba próbować. Pomyj ci u nas dostatek. W PiS też paru „dywersantów” PRL. Jeden ukradł milicjantowi portfel, drugi kradł kolegom buty.
      A teraz na poważnie: jeśli sugerujesz, nawet w przenośni, komukolwiek emigrację to jesteś gnidą która za późno się urodziła. Powinieneś dorastać w czasach Bieruta, Gomułki. Zaszedłbyś wysoko. Ale podobno historia kołem się toczy. I chyba własnie ….. Przykleiłeś się do okrętu – płyń.
      Ja mam dość utarczki z tobą. W przeciwieństwie do ciebie nie muszę (rofl).

     • Zed pisze:

      @paca dobre, emocjonalne ale prawdy w tym nie ma nawet w Twoim osądzie o mnie. W swojej prostej, żeby nie powiedzieć płytkiej analizie, znalazłeś najłatwiejszą odpowiedź – piszę tu „służbowo” . Przecież jakakolwiek inna wersja niszczy narrację o prymitywnym elektoracie PIS 😉 Radzę Ci załóż sobie konto na Twitterze, to nic trudnego. Będziesz tak samo dobrze poinformowany

 14. misio pisze:

  to samo mozna stwierdzić o zwolennikach prawicy że jak słuchają RM i ogladdają TVP to myslą że są swietnie zorientowani

  • Janek pisze:

   Rozczaruję Pana. Nie słucham RM, nie oglądam TVP. Jestem zwolennikiem PiS.

 15. ww pisze:

  Opcja Adama Michnika musi być marginesem w Wolnej Polsce. Ludzie myślą że jak czytają wyborczą i oglądają tvn to już są świetnie zorientowani.

 16. gg pisze:

  wmawianie sobie pseudo prawdy w waszym rozumieniu pewnie staje się prawdą …………..

 17. stary kocur pisze:

  A gdyby ciotka Jadzia miała kółka, to by z niej powstał tramwaj nr 8.

 18. aa pisze:

  Koalicja Europejska to przyzwolenie na homo związki, adopcje dzieci przez gejów. Oni tego chcą, ale się z tym nie afiszują jak wiosna. Koalicja Europejska to zgoda na islamizację Polski i zniszczenie Kościoła, którego bramy piekielne nie przemogą. Przegrali bo nie mają nic ciekawego do zaproponowania zwykłym ludziom. Przegrali bo nie są tą Platformą jaką mieli być. Odeszli od swoich ideałów już dawno. To partia dobra dla lemingów, którzy niewiele o polityce wiedzą bo pracują w korporacjach od rana do nocy i uważają, że jest OK.

  • Żoliborska gęba pisze:

   Za to w PiS ksenofobia pełną gębą.

   • wiraż pisze:

    Noooo… i homofobia.

   • aa pisze:

    może jeszcze nacjonalizm i antysemityzm wyssany z mlekiem matki oraz homofobia

  • omen pisze:

   co za bzdury wypisujesz „aa” , proboszcz ci to podpowiada, spójrz na swych ulubieńców co oni i ty reprezentujesz czyste szaleństwo chorego z urojenia ……..

 19. ww pisze:

  PO to partia w swej istocie postkomunistyczna, zakładana przez ludzi wywiadu PRL np Gromosława Czempińskiego. Pojawiła się na scenie politycznej jako bunt wobec starszych działaczy Unii Wolności związanych z tzw lewicą laicką. PO startowała jako formacja liberalno konserwtywna. Była bardziej liberalna gospodarczo od PIS i trochę mniej konserwatywna w sprawach obyczajowych od PIS. Tak deklarowała na początku. W istocie jest to partia , która zaprzeczyła wyznawanym wartością ze swoich początków. Dziś są bliscy SLD. Partia , której rządy nie przyniosły Polsce niczego pożytecznego, przyniosły za to afery na czele z wyłudzaniem VATu. PO to niestety obciach i polaryzacja społeczeństwa na biednych i bogatych. Nie jest to partia polska. Dawny Kongres Liberalno Demokratyczna brał pieniądze od niemieckiej CDU. Porozumienie Centrum nie przyjęło pieniędzy od niemieckiej partii.

  • Anonim pisze:

   Przypomnijmy: w jakiej partii jest Piotrowicz, który za PRL oskarżał opozycję? Tak, tak. Obecnie jest w PiS i walczy z opozycją z Koalicji.

  • Brwinowianin pisze:

   Brawo Ty, bardzo rzeczowo !
   Ale niestety Polacy w większości tego nie wiedzą, nie rozumieją, albo odrzucją tą wiedzę wypierając ją od siebie no bo jak to, – przecież Lech Wałęsa to noblista, przecież Papierz Jan Paweł 2 go popierał…Tak tak, znakomita manipulacja przez ówczesny komunistyczny wywiad Polski…i Polacy temu ulegali prez pierwsze 20 lat „demokracji”. Mam nadzieję że wreczcie zrozumieli czym jest PO-KO-KOD

 20. Jarosław pisze:

  A w przyszłym roku podwyżki prądu i pa te 500+, bo razem z innymi podwyżkami, drożyzną itp. pis zabiera 700 a daje 500. Wolę żeby nie zabierał 700 i nie dawał 500! ZOBACZCIE JAK DROGIE JEST PALIWO MIMO ŻE CENY ROPY NA ŚWIECIE NIE WYSOKIE ZA PO BYŁY NIŻSZE CENY

  • Luck Mc.Kane pisze:

   Jarosławie, to jest POPULIZM rodem z TVN ?
   A już zapomniałeś że benzyna kosztowała 6 zł kiedy PO „rządziło” Polską. A wtedy nie było programów socjalnych 500+ , 300+(szkoła) i zarobki były o wiele niższe niż dziś zarabjają Polacy.
   Wtedy to był KOSMOS, ale jakoś nikomu nie przeszkadzało bo Tuskowi wszystko wolno ?
   Bo Tusk miał lepszy wizerunek niż Kaczyński ? Wystarczy w polityce mieć dobry wizerunek i wtedy można kraść tak ?

   • KICIA pisze:

    janku daj se siana, pis wygrało i co dalej, zobaczymy

 21. Dominik pisze:

  Czemu nikt nie chce dać szansy nowej partii?

  • Przedwiośnie pisze:

   Oczywiście że dają przecież masz 8.40 na wiosne

 22. Shrek musi odejść pisze:

  Oficjalne wyniki: Warszawa i okolice 60% za Koalicją Europejską. Cieszę się, że mieszkam wśród rozumnych ludzi!!!!!

  • Kolo pisze:

   Kocham PiS. Tylko PiS. Jakie to piękne, że stery naszego Państwa dzierżyć będzie nasz ukochany umiłowany Pan Naczelnik Państwa Pan Prezes Doktor Jarosław Kaczyński.

  • Kot w butach pisze:

   Chyba lemingów, Kochany

  • Zed pisze:

   Wśród rozumnych ludzi ;))) : Areszt Śledczy Białołęka (Warszawa): KE – 67,91%
   Gdzieś w Polsce, mała gmina, normalni ludzie: PiS – 67,91%

 23. end pisze:

  Jak PiS kradł mld w SKOK-ach to pisiory nie widzą, szkoda że są tacy ślepi a umysły wytrawione przez alkohol z datków ………

  • ww pisze:

   kłamstwo , które ma stać się prawdą. SKOK Wołomin w którym miała miejsce afera nie był skokiem Pisowskim, był SKOKiem Platformiarskim i wojskowej bezpieki rodem z PRL.

  • Anonim pisze:

   Oni nie kradli. Im się wszystko należy.

  • Brwinowianin pisze:

   @end_ tanie powównienia , tzw. jednozdaniowy SZAJSING mający na celu zmanipulować tych, którzy nie śledzą wydarzeń w kraju.

 24. Zez pisze:

  Ciemny lud wybrał i rozdawnicwo zwycięźyło ale jak przyjdzie kryzys to wtedy będziecie płakać. A ciekawe jak.ciemny lud z PiS u zareaguje na dymisje kardynałow i biskupòw z kardynalem Nyczem na czele za ukrywanie pedofilów zapewne bedzie ich bronił …

 25. Megabezos pisze:

  Brawo dla Piastowa

  • Mm pisze:

   Spokojnie w Piastowie tylko 1% przewagi PiS nad KO, a ty orgazmu dostajesz

   • Zasmucony pisze:

    A nie przeszkadza tanie Piotrowicz ? Wyjątkowo wybiórcze masz to poszycie sprawiedliwości dziejowej, przeszkadza ci Cimoszewicz który nigdy nie był w PZ PR a członkowie PZPR już są Ok ?

    • Zed pisze:

     Gdzie serwują takie infosy, że pan Cimoszewicz nie należał do PZPR.
     „Od 1971 do rozwiązania w styczniu 1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Podczas pracy na Uniwersytecie Warszawskim był sekretarzem Komitetu Uczelnianego PZPR” (źródło Wikipedia).
     Inni politycy PO z rodowodem w PZPR to m.in Danuta Hubner, Dariusz Rossati, Marcin Święcicki, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Zbigniew Ćwiąkalski, Barbara Kudrycka, Andrzej Olechowski i wielu innych.
     Ale ten poseł Piotrowicz kole w oczy, aż szczypie.

 26. low pisze:

  byłem członkiem komisji i jako Polakowi, który nie współpracował z PRL było zwyczajnie przykro, że Cimoszewicz dostał tyle głosów w wolnej Polsce.

  • high pisze:

   członkiem byłeś, jesteś i będziesz. A Cimoszewiczowi do pięt nie dosięgasz

 27. lowi pisze:

  dużo przyjezdnych w naszym rejonie z małych miejscowości, którzy wstydzą sie swoich korzeni, dlatego są tak super nowocześni, swoimi passatami dojeżdżają od nas do korpo w wawie, , żyją na kredyt, bardziej troszczą się o swój wizerunek i spłatę kredytu niż o naszą Polskę. Pozostają jednak w mniejszości w skali kraju, i fajnie.

  • Do lowi pisze:

   Za to ty jesteś w mniejszości w tej części Polski.
   Ps
   Leczysz kompleksy miejscem urodzenia, że tak jedziesz po przyjezdnych? Żałosne

   • Anonim pisze:

    Pewnie przejezdny i faktycznie leczy kompleksy

 28. WW pisze:

  Brawo PiS!!!!

 29. Brwinowianin pisze:

  Wczoraj POLSKA dała świadectwo że jesteśmy RAZEM i zwyciężymy razem z obcą siłą z PO-KO-KOD.
  Politycy PO-KO-KOD, którzy prowadzą antypolską kampanię szczucia Polski na arenie międzynarodowej, którzy cieszą się kiedy Komisja Europejska wprowadza przeciwko Polsce artykuł 7.0 , te wszystkie złe doświadczenie tylko POLAKÓW zjednoczyły i pokazują, że jest to jednak naród INTELIGENTNY, którym nie da się manipulować poprzez wrogie media TVN.
  Ale musimy wygrać bardziej zdecydowanie!
  To że blisko 40% nadal POpiera złodziei jest bardzo niepokojące !
  POLACY !

  • zyta pisze:

   niech ksiądz się nieco uspokoi

  • siela pisze:

   co za prymityw, kto na kogo szczuje ……………………

  • Patriota pisze:

   Nie rozumiem jak można głosować na zdrajców i moskiewskich dupolizów! PO to zdrajcy narodu Polskiego! Przykład smoleńsk! Patrząc na historię Polski po prostu szczerze polacy w większości to głupi naród,ale dzięki bogu wygrał PiS i gratulację są jeszcze patrioci w tym kraju!!!!! Gdy czytam artykuł pierwsze trzy linijki to się cieszę że w głosowaniu nie brał udział tylko Pruszków i Grodzisk,8 lat rządów same afery i nadal ktoś na nich głosuję! Nie rozumiem tego…

   • Do patrioty pisze:

    Jakie afery? Ośmiorniczki? Zegarek Nowaka? nie bądź śmieszny!!! a Nie zastanawia Cię skąd jarek ma tyle kasy że wieżowce chce budować? Skąd ma nieruchomości w Warszawie? Sama jego fundacja warta jest 100 milionów. Oczywiście on sam niby biedny ale ustwił się na tzw. „słupy” sekretrka, kierowca, kuzynka itd. A takim jak ty wciska kit o patriotyźmie, a ty frajerze to kupujesz. A ponad 100 milionów na Rydzyka? A miliard na TVP? A wałek Morawieckiego z biskupem z działką ma 70 milionów? A próba ukradzenia banku za złotówkę, a miliardy ze Skoków? To ci nie przeszkadza, bo cie jarek kupił za 500 zł z moich podatków. Dzięki takim „patriotom” jak ty Polska zawsze źle kończyła.

   • zed pisze:

    w 100% się zgadza, Polacy to głupi naród, głupi i leniwy, do roboty nie pójdzie tylko czeka na zapomogi i plusy od pisiorów. Prostytucja w Polsce nie jest karana, ale stręczycielstwo jest – skoro ciemnoto się sprzedała to PIS to stręczyciele…

    • zanda pisze:

     Z taką prymitywną propaganda, PO KO ko*ko zdobędzie jesienią w porywach ok 15% poparcia. Co daj, Dobry Boże.

 30. paca pisze:

  Naród wspaniały tylko ludzie ….. wypsknęło się Marszałkowi. Obawiam się że naród nie lepszy. Może rządzić Lucyfer, Stalin byle dawał. Pociecha że są jeszcze miejsca gdzie ludzie niesprzedajni są choć w niewielkiej większości.

  • Zed pisze:

   Naród im nie odpowiada. Już to przerabialiśmy. „Społeczeństwo nie dorosło do demokracji” (rofl). A mnie się wydaje, że te pseudoelity z własnego nadania zapatrzone we własną wielkość nawet nie wiedzą co to tolerancja a o dobru wspólnym nie wspominając.

 31. mmmm pisze:

  hej Bwinowianin już po kampanii, nie podniecaj się tak i przestań bredzić

 32. ira, pisze:

  no tak Piastów z nieznaczną przewagą PiS nad KE, to marne świadectwo dla gminy miejskiej mentalnie skierowana na PiS czyli bliżej do wiochy niż do miasta szczególnie po ostatnich nasadzeniach, Raszyn to już tradycyjnie ale generalnie to powiat pruszkowski jeszcze się trzyma ……..

  • REGAN pisze:

   Brawo PiASTÓW !
   Nie dopuszczajcie TYCH ANTYPOLAKÓW Z PO-KO !!!

   • siela pisze:

    Piastów nie idź tą drogą bo to są manowce ………………….

 33. macin pisze:

  Masakra…. kto glosuje na platfusów???

  • Glupek pisze:

   Kulturalni, wykształceni, wolnosciowcy, rownosciowcy. Na PiS głosują faszyści i Ci co wierzą w istnienie boga

   • Mk79 pisze:

    Ja wierzę w Boga. A jednak glosu na PiS nie dalem i nie dam!

 34. Brwinowianin pisze:

  jestem w szoku że brwinowianie nadal nie rozumią czym jest PO-KO ?!
  Ludzie, obudźcie się !
  Nie pamiętacie jak było za PO?! Afery, „prywatyzacje”,. rozkradanie!!!
  Cieszę się że wygrał PiS, ALE WYGRAĆ POWINIEN BARDZIEJ ZDECYDOWANIE !
  – to pokazuje że nadal jest wiele pracy by uświadamiać Polaków

  • Op pisze:

   Jak chcesz polepszyć wynik pis to lepiej zamilcz

  • Krysia pisze:

   Lepiej przyjrzyj się pisiewiczom o rozdawaniu kasy na kościół.

  • xl pisze:

   Nie ROZUMIĄ ?? To tłumaczy czemu na PIS głosujesz…

  • rudzik pisze:

   Człowieku przecież PO do pięt nie dorasta PIS jeżeli chodzi o rozkradanie, wiesz czym wygrali 500+ i straszeniem i oczywiście głosząc górnolotnie, że tylko oni to Polacy, żenada, że tak się zachowują, polityka to największe bagno bo nie liczy się kraj i ludzie tylko byle się nachapać a pis robi to genialnie i jeszcze świetnie manipuluje swoimi wyborcami

  • też brwinowianin pisze:

   Brwinowianin idź do psychiatry i uświadom sobie, że cos nie jest tak z twoim rozumem. Jak tacy psychole zaczną uświadamiać innych to biada tym uświadomionym. Najważniejszą sprawą w życiu człowieka jest aby umiał odróżniać dobro od zła, a pieniądze były dla niego środkami do zaspakajania niezbędnych potrzeb, a nie celem życia.

  • kuraś pisze:

   Po ko to jest poko koko koko koko…

 35. Wyborca pisze:

  W Piastowie w komisji wyborczej nr 6 (MOK) kpina, nie było flagi unijnej ! Nie sądzę, żeby był to przypadek !

  • borsuk pisze:

   I dobrze!!:)

  • Zed pisze:

   A mnie się wydaje, że wybory były w Polsce i tam tylko polska flaga powinna być.

 36. antyPiS pisze:

  Niestety wciąż dużo ludzi głosuje na populustyczny i niedemokratyczny PiS. Zupełnie jakby chcieli wyprowadzić nas z UE.

  • Anonim pisze:

   Jak widać ciemny lud wszystko kupi.

   • Zed pisze:

    Napisał jasny lud. Przykład szacunku, mowy miłości i tolerancji …

    • Anonim pisze:

     @Zed – Przecież to o Was powiedział Wasz człowiek.

    • rudzik pisze:

     przykład idzie z góry, posłowie i senatorowie z pis krzyczą „lewacy, ubeckie wdowy itd” to oczywiście tolerancja i miłość bliźniego rzekomo pobożnych ludzi

 37. Llc pisze:

  To jest dramat że ten naród daje się sprzedać za 500 zł miesięcznie. W takim tempie rozdawnictwa to wejdziemy na poziom Wenezueli za jakiś kilka lat

  • Władimir pisze:

   Wenezuela jak Wenezuela. Po wyprowadzeniu nas z UE, PiS zawiąże współpracę z Węgrami, który już teraz puszcza oczko do Putina.

  • Mm pisze:

   Popieram. Ludzie nie głosowali na PiS tylko na 500 +

  • Marcin pisze:

   Gdyby rzadilo PO juz dawno bysmy byli ponizej poziomu Wenezueli… Rozdawnictwo (pomiedzy siebie) zlodziejstwo i rozszprzedawanie kraju to byla ich domena… Ale nie lepiej glosowac na platfusow przeciez oni tacy dobrzy cudowni i w ogole och ach…

  • zdrowy rozsądek pisze:

   PIS wygrał tam gdzie mieszkają w większości nieroby, nie płacą podatków tylko liczą na datki, bo sami mają lewe ręce i nie nadają się do pracy

  • polityk pisze:

   Podaj chociaż kilka dobrych przykładów które były zasługą PO i PSL przez osiem lat ?

   • Mp pisze:

    Kamyszowe. Kobieta jak nie miała umowy o pracę a urodziła to przez rok dostaje bodajże 1000 zloty. Wydłużenie macierzyńskiego. Zwrot podatku za posiadanie dziecka, a to jest za to że pracujesz a nie za darmo. Przedszkola za 1 zł. Za godzinę wcześniej było 3 złote, dzięki temu rodzic może pracować i mniej wydaje na przedszkole. Fakt za mało przedszkoli i zlobkow ale to zawsze będzie. A o wszem PiS dał 500 złoty ale to nie motywuje do pracy i do tego by państwo się bogacilo tylko zadluzalo. Nie chcę by moja córka potem splacala długi zaciagane teraz.

  • badura pisze:

   A najgorsze jest to że ci trąbią na okrągło ze PIS zadłuża kraj PIERWSI wyciągają ręce po 500+, i 13 emeryturę. Przecież jak by im tak bardzo zależało na budżecie to ”13” emeryturę by zwrócili do zus-u a ”500+” by nie pobierali. Przecież nie ma przymusu a wręcz dla zasady że to PIS-owskie śmierdzące pieniądze by ich do ręki nie wzięli.

   • Ewela pisze:

    Po pierwsze – to nie są pisowskie pieniądze. To nie jest partia filantropów.
    Rząd powinien zarządzać finansami w sposób odpowiedzialny, jak na razie swoim rozdawnictwem, i nie ukrywajmy, „kupowaniem” głosów dzięki 500+ zadłuża kraj.

    • Zed pisze:

     To jednak 500+ to jest rozdawnictwo i pewnie trzeba je zlikwidować. Tak myślałem, że wyborcy KE chętnie poprą taki postulat. Ale z drugiej strony opozycyjni dziennikarze tłumaczą porażkę KE tym, że wyborcy ‚dali się nabrać na pisowska propagandę w TVP o odbieraniu 500+’. Jednak nawet kłamać to trzeba umieć 😉

   • zdrowy rozsądek pisze:

    Jakie pisowskie pieniądze?- z naszych podatków co płacimy, tylko nieroby nie płacą podatków bo nie pracują i uważają, że to pisowskie pieniądze bo pan im daje to go chwalą, a pan daje wam darmozjady okruchy ze stołu, a sam bieże milony, z naszych podatków, bo mu się należy, i śmiieje się nam prosto w twarz. Ale żeby to wszystko zrozumieć to trzeba mieć rozum i prosić DUCHA Świętego o taki DAR

    • polityk pisze:

     Dobrze że chociaż trochę dają za PO i PSL sobie brali i nikomu nic nie dawali. i jeszcze jaką ”zieloną wyspą” podobno byliśmy. Na szczęście żyjemy w wolnym demokratycznym kraju i jak kto chce to głosuje, jego wybór i nie powinno się nikogo nazywać pisowcami czy platfusami. Jak się komuś nie podoba Polska to może przecież wyjechać np.do kraju gdzie go na pewno ubogacą-kulturowo też.

    • micha pisze:

     Bzdet

   • @badura pisze:

    płace co rok kilkadziesiąt tys podatków i przynajmniej czesc w ten sposob sobie odbiore, to są nasze pieniądze – pracujących, a nie jakiegos PISu, a tym bardziej dojących socjal nierobów. Każdą nalezną mi kwotę odbiorę i w zyciu na PIS nie zagłosuję

    • badura pisze:

     Jeśli pracujących to sobie weź swoją działkę. Właśnie dzięki PIS-owi odbierzesz a jak by dalej rządziło PO z PSL to byś nawet części nie odebrał.A jak ”słońce peru” zlikwidował OFE to też zabrał nasze pieniądze i przy tym mówił ze to nie nasze bo nie możemy sobie ich wsiąść.

     • @badura pisze:

      wiesz ile kosztuje elektrownia atomowa ? jeden rok pińcetplusow. To są przepalone pieniądze, które mogłyby być zainwestowane w przyszłość, a służą jedynie przekupieniu ciemnoty i dojeniu kasy w majestacie prawa przez pisiorów na swoje potrzeby. Ten dług wiele pokoleń będzie spłacać. Ale ciemnego luda nie obchodzi co będzie za 2 czy 10 lat, liczy się jedynie tu i teraz.

  • polka pisze:

   LEPIEJ KILKOMA LEWYMI FAKTURAMI WYŁUDZAĆ OD PAŃSTWA MILIONY W IMIĘ WENEZUELI!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły