Jadę – nie piję. I mam uprawnienia.

Pruszków

W niedzielę, 26 września, pruszkowscy policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę. Spowodował on kolizję, będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo prowadził samochód bez uprawnień.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze z komendy w Pruszkowie otrzymali wezwanie do kolizji na autostradzie A2. Kierowca bmw najechał na tył forda.

Jak informuje kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – Funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego, które wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało sie, że nie posiada uprawień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawień – dodaje Kańka.

Nieustannie policja apeluje o nie wsiadanie za kierownicę na „podwójnym gazie”. Równie ważne jest powiadamianie policji jeśli zauważymy nietrzeźwego kierowcę. Może w ten sposób uratujemy komuś życie?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jadę – nie piję. I mam uprawnienia.”

 1. Saszka pisze:

  co to za sztuka jechać na trzeźwo i z papierami??

 2. paca pisze:

  Utaplac ryj w lajnie

 3. Errs pisze:

  I niech dostanie te 2 lata a nie zawieszenie, grzywna itd
  Tylko skuteczna egzekucja kary a nie podnoszenie mandatów zadziała odstraszająco.

  • Czopuś pisze:

   A może byś pomyślał trochę!!!! Żadnych kar. Można komuś zrujnować życie. Wystarczy pouczenie. Errs ty byś chciał człowieka zniszczyć, a może to porządny obywatel Pruszkowa, który się zapomniał. Nikogo nie zabił !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły