Jabłko czy cytryna?

Michałowice

31 maja odbyła się wyjątkowa akcja zorganizowana przez Gminę Michałowice, Komisariat Policji w Michałowicach i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Przy ul. Głównej w Nowej Wsi kierowcy zatrzymywani byli przez nietypowy patrol. Grupa uczniów wraz z policjantami kontrolowali prędkość na drodze oraz używanie pasów bezpieczeństwa. Dzieci przygotowały kwaśne cytryny, słodkie jabłka oraz tablice „Kto przepisów drogowych nie szanuje, ten cytrynę otrzymuje” i „Drogi kierowco, przepisów drogowych przestrzegałeś, dlatego jabłuszko otrzymałeś”. Dzielnicowi z Michalowic wspólnie z policjantami z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymywali pojazdy do kontroli i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego. – informuje kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Za prawidłową jazdę kierujący otrzymywali jabłko, a nieprawidłową – cytrynę. Niestety, w większości przypadków dzieci musiały wręczyć kwaśne „mandaty”.

Głównym celem akcji „Jabłko czy cytryna?” było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie pasów bezpieczeństwa. Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, bo „kwaśne” mandaty rozdają tylko dzieci! – podkreśla Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.