Izba Tradycji WKD po nowemu

Kolej

Rozpoczęły się prace związane ze stworzeniem nowej formuły Izby Tradycji Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Koncepcja ma na celu znaczne rozszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej promującej transport publiczny wśród dzieci i młodzieży. Sprawdźcie co się zmieni.

W siedzibie „wukadki” w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie dotyczące rewitalizacji budynku Izby Tradycji w ramach projektu YOUMOBIL. Był to pierwszy z zaplanowanych trzech warsztatów na lata 2019-2020, których ideą jest opracowanie wizji i strategii adaptacji wybranego budynku do celów edukacyjnych i kulturalnych promujących transport publiczny.

Wśród licznych pomysłów nadania budynkowi nowej funkcji znalazły się m.in. konieczność zachowania Izby Tradycji WKD, zaaranżowanie części multimedialnej przedstawiającej historyczne, ale jednocześnie nowoczesne oblicze przewoźnika i przewozów, a także konieczność wygospodarowania miejsca spotkań dla entuzjastów kolei i hobbystów. Co istotne zauważono, że obiekt powinien posiadać oddzielną część wypoczynkową np. kawiarnię oraz mały plac zabaw dla dzieci.

– WKD to kolej z bardzo bogatą historią, dlatego niezmiernie ważne jest dla nas dbanie o zachowanie w pamięci wszystkich istotnych informacji na temat ludzi tworzących kolejkę, czy anegdot i przedmiotów z nią związanych. WKD to również współczesne cele i wyzwania, przed którymi stawia nas rzeczywistość, a zatem m.in. zwiększanie atrakcyjności publicznego transportu zbiorowego, co chcemy uzyskać przy udziale zmienionej formuły naszej Izby Tradycji – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

Aktualnie w części budynku Izby Tradycji znajduje się historyczna ekspozycja przewoźnika, a znaczna liczba odwiedzających grupy zorganizowane w wieku przedszkolnym i szkolnym. Na ten moment brak odpowiednio przystosowanej powierzchni wystawienniczej, przeznaczonej dla celów widowiskowo-edukacyjnych stanowi aktualnie istotne ograniczenie dla dalszego rozwoju oferty.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Izba Tradycji WKD po nowemu”

  1. Grabarz pisze:

    Oglądam wnikliwie zdjęcie i oczom nie wierzę: brak namiestnika Sipiery i księciunia Radziwiłła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły