Inwestycje drogowe w Brwinowie

Region

W tegorocznym budżecie Brwinowa najwięcej środków zarezerwowano na projekt „Czyste życie”. Nie oznacza to, jednak, że zaniedbane zostaną inne ważne działy budżetowe.

W tym roku w budżecie gminy Brwinów na drogi przeznaczono łącznie prawie 4,9 mln zł, z czego blisko 2,8 mln zł na inwestycje, a 1,3 mln na remonty dróg. Pozostała kwota została zarezerwowana na utrzymanie dróg.

Spośród wszystkich wydatków blisko 140 tys. zł zostanie przeznaczonych na przebudowę dróg polegającą na utwardzeniu nawierzchni destruktem lub emulsją asfaltową (m.in. ul. Akacjowa, Zielona, Rodzinna, Turystyczna) oraz utwardzenie destruktem ulic (część ul. Turystycznej).

Gmina chce przeznaczyć 990 tys. zł na wykonanie lub opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg Brwinów-Parzniew, Lipowej, Moczydłowskiego, Jasnej, Czubińskiej, Wiosennej (w Kaniach), Pszczelińskiej oraz projekty związane z budową chodników w Czubinie (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 720) oraz chodnika w ul. Kazimierzowskiej.

Planowana jest również przebudowa chodnika w Parku Miejskim oraz budowa chodnika w ul. Szkolnej w Żółwinie (łącznie 330 tys. zł).

Pozostałe środki dostana przeznaczone na zakup działek pod drogi (500 tys.) oraz na dofinansowania zadań inwestycyjnych – przebudowę ul. Sportowej i Grodziskiej w Brwinowie oraz  przygotowanie dokumentacji projektowej ścieżek rowerowych na terenie Gmin Zachodniego Mazowsza (łącznie 330 tys. zł).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.