Inwestycje w regionie zyskają miliony dofinansowania

Region

Prawie 38,8 mln. zł – na taką kwotę mogą liczyć samorządy z subregionu warszawskiego zachodniego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. To 11 projektów, wśród których znajdują się inwestycje ściśle z naszego regionu.

Dofinansowanie ma na celu umożliwienie realizacji zadań, na które samorządy nie mogłyby sobie pozwolić. Zwykle są to inwestycje, których koszty liczone są w milionach. Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m. in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania – komentuje marszałek Adam Struzik.

Inwestycje z powiatu pruszkowskiego i grodziskiego jakie dostaną dodatkowe wsparcie to m.in. budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (koszt to prawie 2,8 mln zł), budowa strażnicy OSP w Milanówku (koszt – 4 mln zł), budowa całodobowego lądowiska dla szpitala w Grodzisku Mazowieckim (koszt – 3,6 mln zł). Ponadto 4 mln trafi do Jaktorowa – gmina zbuduje za to obiekty sportowe z zapleczem technicznym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Piotr Kandyba, przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej – – W czasach kiedy władza dąży do centralizacji państwa, centralizacji wydatków, w czasach kiedy samorządom obiera się pieniądze – my idziemy w drugim kierunku. Samorząd Mazowsza chce wspierać samorządy, które są najbliżej mieszkańców. Dlatego też jestem dumny że wspólnie decydujemy o wsparciu projektów priorytetowych dla samorządów. Po to, by nam wszystkim, bez względu na nasze zapatrywania partyjne, religijne żyło lepiej. Dziękuję bardzo za współpracę i zachęcam do ubiegania się o wsparcie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Inwestycje w regionie zyskają miliony dofinansowania”

  1. ***** *** pisze:

    ***** ***

  2. qerqewrqew pisze:

    OSP w Milanówku za 4 mln zł??? Złote klamki tam chcą wstawić? Ktoś chyba na głowę upadł… (i teraz ma krzywą szyję).

  3. Dr. Huckenbush pisze:

    Myślałem że może wiadukt na Papierni uzyska dofinansowanie. A tak, bardzo potrzebna inwestycja ale się wlecze niemiłosiernie. Choć jak z drugiej strony ma tam być nieprzemyślany układ drogowy, to szkoda mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły