Inwestycje w 2019 r. w Podkowie Leśnej. Mamy listę

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna to kolejna gmina, która opublikowała projekt budżetu na przyszły rok. Sprawdziliśmy jakie inwestycje będą realizowane.

Przyszłoroczny budżet miasta ogrodu zapowiada się całkiem nieźle. Dochody oszacowano na kwotę 31 mln zł. Natomiast wydatki pochłoną 34 mln zł. To oznacza, że w miejskiej kasie pojawi się deficyt w wysokości przeszło 3 mln zł, który zostanie pokryty zaciągniętym kredytem.

W 2019 r. na terenie Podkowy Leśnej zrealizowanych zostanie 19 inwestycji. Jakie zadania znalazły się na liście? Najwięcej pieniędzy pochłonie budowa tras rowerowych realizowana w ramach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Na drugim miejscu pod względem kosztów znalazły się inwestycje drogowe. Władze miasta-ogrodu planują przebudowę i budowę takich ulic jak: Bobrowa, Głogów, Kościelna, Modrzewiowa, Sasanek, Dębowa, Topolowa, Lipowa, Warszawska, czy Helenowska.

Na przyszły rok zaplanowano również rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego. Jak się domyślacie chodzi tu o zapowiadaną przebudowę zbiornika wodnego na rzece Niwce. Podkowa Leśna wzbogaci się również o nowy tor rowerowy typu pumptrack.

Podkowiańscy włodarze chcą również rozpocząć przygotowania do przebudowy Miejskiego Przedszkola i zlecić wykonanie projektów oraz zagospodarować teren wokół Szkoły Podstawowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.