Inwestycja w bezpieczeństwo. Dofinansowanie dla OSP w Żółwinie.

Brwinów

20 tys. zł – tyle wynosi dofinansowanie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego dla OSP Żółwin. 10 sierpnia podpisano umowę.

Pieniądze pochodzą z dofinansowania w ramach zadania „OSP-2021”. Kwota ta stanowi 50% całego zadania. Zostaną one przeznaczone na zakup kamery termowizyjnej oraz pięciu kompletów specjalistycznej odzieży (hełm z latarką, buty, ubranie i rękawice specjalne).

Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, zaznacza – Lepiej wyposażona straż pożarna to większe bezpieczeństwo nas wszystkich. Wcześniejsze dotacje z budżetu województwa mazowieckiego pomogły w zakupie samochodu ratowniczo-gaśniczego (2016), a także rozbudowie remizy strażackiej o halę garażową na trzy pojazdy bojowe (2017).

OSP w Żółwinie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To ci strażacy pierwsi pojawiają się przy pożarach, ale także na miejscu rozmaitych wypadków. Zakupiony sprzęt z pewnością będzie dla nich dużym ułatwieniem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Inwestycja w bezpieczeństwo. Dofinansowanie dla OSP w Żółwinie.”

  1. ant pisze:

    o ludzie! sukces nad sukcesy

    • Nick pisze:

      Mało powiedziane 😉 Ale żeby gminne wodociągi dofinansować, żeby OSP miała czym gasić, to już „nima”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły