Informatyzują szkolne gabinety

Milanówek

Trzy szkoły podstawowe w Milanówku objęte zostały Elektronicznym Systemem Medycyny Szkolnej. To rozwiązanie, które w nowoczesny sposób wspierać ma profilaktykę u dzieci.

To rezultat współpracy władz miasta-ogrodu i Fundacji Medicover. Dzięki temu badania uczniów klas III i VII wykonywane są z wykorzystaniem nowatorskiego systemu. Jego zalety to wysoki standard obsługi, możliwość budowania strategii zdrowotnej dopasowanej do potrzeb uczniów, ułatwienie komunikacji z rodzicami, wymiany informacji o zaleceniach oraz wynikach badań.

Milanówek jest pierwszą gminą w województwie mazowieckim, która zdecydowała się na skorzystanie z tego narzędzia. – Jako ojciec czwórki dzieci doskonale rozumiem to, jak ważne dla rodziców jest zdrowie najmłodszych. Mam świadomość, że wczesna, profesjonalna diagnostyka oraz profilaktyka jest najlepszym działaniem, jakie możemy podjąć w trosce o zdrowie naszych dzieci. Dlatego, gdy rok temu zostałem burmistrzem, podjąłem działania zmierzające do zwiększenia dostępności badań dla najmłodszych. Bardzo mnie cieszy, że to się udało – mówi burmistrz Piotr Remiszewski.

– Panie pielęgniarki otrzymały od gminy profesjonalne i nowoczesne narzędzie do badania bilansowego dzieci. Takie na miarę XXI wieku. Dzięki temu rodzice będą mieli łatwiejszą do odczytania oraz szerszą diagnozę stanu zdrowia swojego dziecka. Gmina będzie miała natomiast dostęp do danych statystycznych o stanie zdrowia uczniów milanowskich szkół, by móc podejmować działania, odpowiadające na potrzeby naszej społeczności – dodaje Bożena Ciesielka, kierownik milanowskiego biura oświaty.

Korzystanie z systemu ma ułatwić walkę z najczęstszymi wyzwaniami zdrowotnymi u dzieci, w tym z otyłością.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.