Impreza charytatywna dla pogorzelców z ul. Pięknej

Pruszków

20 lutego, w sobotę odbędzie się wielka gala charytatywna pn. „Pomagamy pogorzelcom z sercem!”. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz osób, którym ogień strawił cały dobytek życia.

Przypomnijmy. Pożar w kamienicy przy ul. Pięknej wybuchł 9 stycznia w nocy. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin i zakończyła się nad ranem dnia kolejnego. Ewakuowano ok. 50 osób, na miejscu pracowało 14 strażackich zastępów, w tym ciężkie wozy i sekcje specjalistyczne. Strażacy uratowali jedną z klatek budynku, jednak druga została doszczętnie spalona. Jak twierdzili, była to trudna akcja.

Pożar wyrządził poważne straty. Znacznie zniszczonych było sześć mieszkań, zaś pozostałe zostały zalane wodą użytą do gaszenia ognia. Pogorzelcy ratując swoje życie uciekali zostawiając w środku mieszkań cały swój dorobek. Najpierw wszelkie możliwe wsparcie dla poszkodowanych zapewniło miasto, później pojawiły się inne organizacje jak Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”. Już kilka godzin po opanowaniu pożaru członkowie klubu przekazali pogorzelcom partię ubrań.

Potrzeby są większe dlatego z pomocą przyszli ludzie o dobrych sercach. Master Music Agency, Klub „Serce Pruszkowa” oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszkowie organizują wielką galę charytatywną dla pogorzelców. Odbędzie się ona 20 lutego, w sobotę. Pierwsze atrakcje będą dostępne już od godziny 12.00. Na boisku szkolnym przy ul. Jasnej 2 odbędzie się moto parada, specjalnie tego dnia zjadą się motocykliści z Outsiders Team Pruszków. Ponadto będzie możliwy przelot poduszkowcem dzięki strażakom z OSP Nowa Wieś.

Wewnątrz szkolnego budynku m.in. pokaz Akademii Sztuk Walki Michi, pokaz yoyo, kuchnia molekularna (żelki, lody, piana z jabłek), pokaz makijażu, stoisko gier, a dla dzieci malowanie buziek i wiele więcej. Już od godziny 15.00 wystąpią zespoły disco polo oraz reggae, wśród nich znajdą się tacy wykonawcy jak: Invox, The Lovers, Sensual, Rafta, Champion i Claudi. W przerwach muzycznie imprezę będą nakręcać również Dj Lovelas i Dj Tomi.

Ponadto organizatorzy będą zbierać rzeczy codziennego użytku. Klub „Serce Pruszkowa” zorganizuje także akcję honorowego krwiodawstwa. Krwiobus będzie stacjonował w godzinach 11.00-15.30 na ul. Jasnej od strony ul. Plantowej. Podczas wielkiej gali przez cały dzień prowadzone będą aukcje i loterie.

Imprezę poprowadzi Karolina Motylewska, prezenterka telewizji ITV wraz z Piotrem Wiśniewskim z zespołu Invox.

Biletami będą cegiełki w cenie 10 zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.