IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami

Region

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Będzie ono obowiązywać do 12 czerwca, do końca dnia.

W powiatach grodziskim i pruszkowskim zrobi się naprawdę gorąco. – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C – opisuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów określono aż na 90 proc. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do 12 czerwca, ale jak zaznacza synoptyk: – Przewiduje się możliwość przedłużenia ważności ostrzeżenia do soboty – dodał Ogórek.

Jak radzić sobie czasie upałów? Trzeba wziąć pod uwagę, że nasze organizmy męczą się szybciej. Potrzebujemy więcej wody (minimum 2 litry dziennie) i nie powinniśmy wykonywać ciężkich prac fizycznych. Co więcej, dla wielu osób, a także i zwierząt, upały są zagrożeniem życia. Szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci.

Warto pamiętać też o prostych zasadach. Przede wszystkim ograniczmy wychodzenie na zewnątrz w godzinach popołudniowych, nośmy nakrycia głowy i ubierajmy luźne ciuchy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami”

  1. Lol pisze:

    Ciuchy ze szmateksu…dno

  2. Marian Janusz Paździoch pisze:

    luźne ,,ciuchy” Matko bosko…Czyżby dobra zmiana personalna objęła również redakcję wpr ? upadek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły