IKEA zachęca do oddawania krwi

Janki

Już w najbliższy czwartek (23 lutego) IKEA zaprasza wszystkich do udziału w zbiórce krwi. Akcja będzie organizowana przed sklepem w Jankach.

Jak wygląda przebiega pobieranie krwi? Jednorazowo pobiera się 450 mln krwi. Sam „zabieg” trwa maksymalnie 10 minut. Ale cały proces przygotowania: rejestracja, wypełnienie ankiety, badania i wywiad lekarski mogą zająć nawet godzinę.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa potrzebuje krwi 0 Rh(-) oraz A Rh(+). Stan kwi z tych grup jest określany jako bardzo niski. Na poziomie niskim są zapasy krwi z grupy A Rh (-). Natomiast średni stan zapasów notuje się dla grup 0 Rh(+) oraz B Rh (-). Zapasy pozostałych grup są odpowiednio zabezpieczone.

Nie oznacza to jednak, że RCKiK przyjmuje jedynie krew z tych grup, których brakuje w banku. Krew oddać może każdy. Jak wygląda przebiega pobieranie? Jednorazowo pobiera się 450 mln krwi. Sam „zabieg” trwa maksymalnie 10 minut. Ale cały proces przygotowania: rejestracja, wypełnienie ankiety, badania i wywiad lekarski mogą zająć nawet godzinę.

W pomoc w zbiórkach krwi włącza się również IKEA Janki. – Już 23 lutego organizujemy zbiórkę krwi. W godzinach 11.00 – 15.00  przed wejściem głównym pojawi się ambulans, w którym będzie można oddawać krew. Dla dawców przygotowaliśmy słodką niespodziankę od IKEA Janki – zachęcają organizatorzy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.