Harmonogram dostawy pociągów

Kolej

Pierwszy z pociągów 39WE produkowanych przez nowosądecką firmę Newag ma trafić do taboru Warszawskiej Kolei Dojazdowej już w kwietniu. A pozostałe? Plan zakłada, że wszystkie będą w dyspozycji WKD w sierpniu.

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej z niecierpliwością czekają, kiedy będą mogli podróżować nowymi pociągami. W ubiegłym roku przewoźnik rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu nowych składów. Najlepszą ofertę złożyła firma Newag z Nowego Sącza.

Niedawno informowaliśmy, że pierwszy pociąg zasili WKD już w kwietniu. – Dostawa pierwszego pojazdu obejmująca przeprowadzenie procedury odbiorczej z wynikiem pozytywnym w siedzibie zamawiającego zgodnie z aktualnymi zapisami umowy z wykonawcą powinna zostać zrealizowana do dnia 22 kwietnia 2016 roku. Po wykonaniu niezbędnych czynności odbiorczych możliwe będzie dopuszczenie pojazdu regularnego ruchu pasażerskiego – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Udało nam się zapoznać z aktualnym harmonogramem dostaw nowych pociągów. Ile trzeba będzie czekać na kolejny skład? Pierwszy dotrze do WKD w kwietniu, a dwa kolejne powinny być do dyspozycji przewoźnika już w maju. Z kolei odbiór czwartego składu ma nastąpić do 22 lipca. Dwa ostatnie pociągi zasilą tabor WKD w sierpniu.

Przewoźnik zrobił wszystko, aby umilić podróżującym drogę. Czego mogą spodziewać się pasażerowie? – W zamówieniu obejmującym dostawę tej partii pojazdów Wykonawca szczególnej uwadze poświęcił przestrzeni przeznaczonej dla podróżnych przy założeniu jej wykorzystania w jak najbardziej efektywny sposób. W nowych pojazdach postanowiono na znaczące zwiększenie liczby stałych miejsc siedzących, w zdecydowanej większości wyposażonych w fotele z oparciami oraz profilowanymi zagłówkami – O określonych przez zamawiającego większych wymiarach w porównaniu z poprzednią partią pojazdów. Nowe pojazdy zostaną wyposażone w wydajniejszy system automatycznej wentylacji i klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej. Ponadto podróżni będą mieć do dyspozycji pokładowy system audio-wizualnej informacji pasażerskiej oraz przyciski służące do otwierania drzwi z funkcją zapamiętywania użycia – wyjaśnia Kulesza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.