Hala na miarę XXI wieku

Brwinów

Minęło 21 miesięcy i przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie stanęła hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Oficjalne otwarcie 1 września. Postanowiliśmy przekonać się jak hala wygląda z bliska.

Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Boisko z możliwością podziału na trzy części o wymiarach 45×23 m, siłownia, szatnie i widownia z 224 miejscami. – Sala jest wielofunkcyjna, służy do uprawiania wielu dyscyplin sportu. To bardzo dobry obiekt dla wszystkich, którzy będą z niego korzystać. Jest rzadko spotykany element w postaci profesjonalnie wykonanej ścianki wspinaczkowej – mówi nam Rafał Zygmunt, kierownik budowy.

Wszyscy zobaczą efekty kilkunastomiesięcznej pracy we wrześniu, a kierownik budowy śledził ją krok po kroku. – Największe wrażenie na mnie zrobił montaż dźwigarów hali. To zawsze jest spektakularne wydarzenie. Następuje przełom, bo widać już obiekt. To było w maju 2016 roku. – wspomina.

Nie brakowało chwil mrożących krew w żyłach. W grudniu 2015 roku na terenie budowy znaleziono niewybuch. – Takie rzeczy też się trafiają. Faktycznie był niewybuch, ale skończyło się bez nieprzyjemnych przygód. Przyjechali saperzy, sprawdzili cały teren – takie rzeczy się pamięta –  zaznacza Rafał Zygmunt.

Przy realizacji inwestycji zastosowano nowoczesne rozwiązania. – Wysokiej jakości wykładzina oraz cały system posiada wiele dopuszczeń związków sportowych do rozgrywania zawodów. Budynek wykonany w technologii pasywnej, czyli wykorzystuje odnawialne źródła energii. Ale są też wysokiej jakości okna odznaczające się bardzo dobrą termiką. Ponadto odpowiednia izolacja termiczna. Na zewnątrz możemy mieć ponad 30 stopni, a w hali czujemy komfort – podaje kierownik.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak korzystać z nowego obiektu. Korki od szampana wystrzelą 1 września, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie hali. Ma być to miejsce dla wszystkich. Nie tylko sport, ale i kultura. – Hala na miarę XXI wieku – tak określają obiekt w Brwinowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.