Groził i znieważał policjantów

Region

Funkcjonariusze z Brwinowa zatrzymali mężczyznę za znieważanie i napaść na policjanta. Dodatkowo 27-latek jest podejrzany o podpalenie sklepu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczoraj funkcjonariusze z Brwinowa otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku. Na miejsce zdarzenia natychmiast został wysłany patrol policyjny i straż pożarna.  Mundurowi zabezpieczali teren wokół budynku, kiedy podszedł do nich młody mężczyzna. 27-latek chciał, aby funkcjonariusze przekazali właścicielowi informację. Jej treść zawierała groźbę dalszych przestępstw na szkodę pokrzywdzonego informację.

Policjanci postanowili wylegitymować podejrzanego. Wtedy Robert G. zaczął ubliżać policjantom, grozić im i stawiać czynny opór przy zatrzymaniu. Dwukrotnie podejmował nieudane próby ucieczki.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz gróźb karalnych.  Dodatkowo po zakończeniu śledztwa może usłyszeć zarzut podpalenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.