Groził pracodawcy bronią i zażądał pieniędzy. Padły strzały

Piastów

Do tego niebezpiecznego incydentu doszło w miniony czwartek w Piastowie. 44-letni obywatel Ukrainy groził bronią właścicielowi jednej z firm, żądał pieniędzy, a w trakcie szamotaniny z pistoletu padły strzały. Na szczęście nikt nie został ranny.

Na miejsce wezwana została policja. – W kilka minut po zdarzeniu na ulicy Dąbrowskiego policjanci zauważyli opisanego mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. W pobliżu firmy, na poboczu drogi, policjanci ujawnili broń, która została zabezpieczona do badań. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zajęła się zabezpieczeniem śladów kryminalistycznych – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Z ustaleń policji wynika, że 44-letni obywatel Ukrainy pracował u pokrzywdzonego. W dniu zdarzenia pokrzywdzony, podczas porannej rozmowy, zwolnił mężczyznę z pracy. – Ten po kilku minutach  wrócił do pokrzywdzonego i grożąc bronią zażądał pieniędzy. W trakcie szamotaniny pokrzywdzony został uderzony w twarz i przewrócony na ziemię. Podczas zdarzenia padły trzy strzały, na szczęście nikt nie został ranny. Pokrzywdzonemu udało się uciec i powiadomić policję, a 44-latek wyszedł z firmy i udał się w nieznanym kierunku – wyjaśnia podkom. Kańka.

Mężczyznę szybko udało się zatrzymać. Został doprowadzony do prokuratury rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem broni. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 49

49 odpowiedzi na “Groził pracodawcy bronią i zażądał pieniędzy. Padły strzały”

 1. Putin pisze:

  Większych bandytów nie ma.
  Poda wpr statystyki przestępczości popełnionych przez obywateli ukrainy ?
  raczej nie.

 2. Totylkoja pisze:

  Takie są skutki rozwinięcia parasola ochronnego nad Ukraińcami przez PiS. Doszło do tego że złodziei sklepowych rodem z Ukrainy nawet nie zawożą na komisariat, dostają mandat 500 złotych i mogą kraść dalej,.. Jeszcze trochę i zaczną się czuć jak u siebie i podobnych sytuacji będzie coraz więcej,.. jak to mówią nasi „bracia” Слава Україні! Героям слава!

 3. Wojski pisze:

  Tennpistolet to rzw P.A.K ..strzela naboje hukowe, ot taki sprzet co to mozna sobie na sylwka kupic

 4. Rado pisze:

  Ja nie cierpie Ukraincow! Wynocha z Polski !

 5. Arturro pisze:

  Prorok zjedzie mu na sankach i wyhaczy pajdę z dolnej półki.

 6. Topo pisze:

  Zamiast klepać puce, policja ma robotę.

 7. Halo Policja? pisze:

  Wydaje mi się że problemem nie jest broń czy pan ze wschodu, problemem są rzeczy których nie widzimy, np pan z bliskiego wschodu jest przyjezdnym, który silnie uważa że elokwentnie można podejść do rozmowy wogóle nie rozmawiając. Takie zachowania powodują u nas stan świadomości którego nie rozumiemy a zachowanie policji tylko nas prowokuje. Ja wczoraj byłem w Piastowie i szczerze powiem nie przyjemnie się tam dzieje, deszcz padał. Wydaje mi się że to tylko kwestia czasu aż PiS wstawi tam swoją stopę bo ma duży potenciał w przemycie obrazków z komunii.

 8. Siara pisze:

  Czy Jurij „Mutant” juz wyszedl?

  • Cypis pisze:

   Już za chwilę. Póki co został niedawno ostatecznie uniewinniony od zlecenia zabójstwa „Kikira” z Marek. Nie udowodniono także, żeby strzelał w Parolach, zeznania policjanta, który go tam rzekomo widział uznano za niewiarygodne. I słusznie, bo „Jurija” wcale tam nie było. Obecnie jego adwokat szykuje wnioski o odszkodowanie za niesłuszny areszt. Odszkodowanie będzie zasądzone oczywiście z kieszeni podatników.

 9. Kiełbasa pisze:

  To Wilku Starszy. Nie poczytajcie mu tego za złe. To lata spożywania tanich win (tzw. gleborzutow) uczyniły w jego mózgu spustoszenie. Właściwie to stwierdzono ostatnio zanik tego organu. We wspomnianym dniu osobnik ten wypił 4 sztuki tego napoju, wykorzystał 90letnia staruszke a następnie rzucił się na tego nieszczesnika bo ten odmówił mu wypłacenia dniowki w wysokości 4 pln co by miał na ów napój… Oh Wilku, niech mocz będzie z taboi!

 10. miał pisze:

  Skąd miał broń bez zezwolenia , od kogo kupił lub kto go przepuścił z nią przez granicę? gdzie mieszkał i czy z wynajętego mieszkania były płacone podatki? czy w jego mieszkaniu znaleziono inną broń i czy współlokatorzy też mają takie zabawki? miał pozwolenie na pobyt i pracę ?? kogo jeszcze zastraszał bronią? takie pytania można mnożyć .

  • Justyna pisze:

   Przyjechał tu z bronią bo chciał nią zarabiać. Proste. W zeszłym roku obywatele ze Wschodu dokonali w Polsce ponad 130 zabójstw. Są dostępne statystyki. Czego nie rozumiecie?

  • ToTylkoJa pisze:

   Kto ma to sprawdzać? Policja która jest pod nogą ukraińskiego PiS, przecież Ukraińcy to ich rodacy, pewnie już dostał adwokata z Nowogrodzkiej i zaraz wyjdzie na wolność,.. to mała szkodliwość,..

 11. Justyna pisze:

  Wiem od narzeczonego że w Warszawskim areszcie śledczym pełno ukraińców za jazdę po pijaku, kradzieże sklepowe, kradzieże z włamaniem, groźby karalne. Co to się dzieje do jasnej cholery?

 12. RtR pisze:

  A co z panem onanistą? Pracuję dalej??

 13. kk pisze:

  Pokrzywdzonym najpewniej jest owy Ukrainiec , nie dostał zapłaty za wykonaną pracę a Polak myślał , że mu się upiecze

 14. Ggg pisze:

  Za pracę trzeba placic

 15. Pruszkowiak pisze:

  Co za bełkot i bzdury ze strony dziennikarzy

  Pistolet nie był bronią palną tylko zwykła gazówka 9mm P.A na kule gumowe lub gaz lzawiacy..

 16. Q pisze:

  PODZIĘKUJCIE PIS-OWI, nawpuszczali ukraińców, muzułmanów z bandgladeszu, pakistanu itd. sztucznie poprawili sobie statystyki gospodarcze i się chwalą wzrostem opartym na taniej sile roboczej, a nie innowacyjności i technologii oto rzundy pisu

 17. ZAP pisze:

  Czy przypadkiem nasz piastowski janusz biznesu, nie chciał zapłacić za już wykonaną pracę, korzystając z tego że pracownik był ukraińcem??

 18. Piastun pisze:

  Wikt i opierunek na koszt polskiego podatnika ma zapewniony 😉

 19. YY pisze:

  Gonić to bydło upaińskie

 20. Maniek pisze:

  To Piastów. Bardzo często są tu strzelaniny, przeciętnie trzy zabójstwa rocznie. Ostatnio strzelanina była w połowie września. Po mieście porusza się wielu gangsterów, sporo teraz przestępców przyjechało ze wschodu. Będzie coraz gorzej.

 21. Pisior pisze:

  Jeszcze więcej ruskich. A ilu jezdzi naprutych. Powoli opanują cały kraj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły