Grodziszczanie kręcą kilometry

Grodzisk Maz.

Rowerowe szaleństwo trwa w Grodzisku Mazowieckim. W ramach akcji „Kręć kilometry” mieszkańcy przejechali już ponad 138 tys. km i mają duże szanse na nagrodę!

Do zdobycia są stojaki rowerowe dla swojego miasta i wyróżnienia indywidualne. W klasyfikacji ogólnej Grodzisk zajmuje wysokie, siódme miejsce, a premiowana nowoczesnymi stojakami jest pierwsza „dwudziestka”.

Zabawa potrwa do końca września, jest więc czas aby dołączyć do miłośników dwóch kółek i dorzucić swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać specjalną aplikację na smartfony, zarejestrować się na stronie kreckilometry.pl i można ruszać w drogę. Motywacją do rowerowych wycieczek są nie tylko nagrody dla miasta. Na indywidualnych uczestników akcji czekają specjalne apteczki rowerowe od Fundacji Allegro All for Planet.

Poza Grodziskiem w „kręceniu kilometrów” uczestniczą też inne miejscowości naszego regionu,  jednak z dużo gorszymi wynikami. Pruszków znajduje się na 81 pozycji (przejechanych 13 tys kilometrów), Milanówek jest 239 (1815 km), Brwinów 373 (673 km), Piastów 467 (357 km), Żabia Wola 544 (223 km), Raszyn 608 (152 km), Podkowa Leśna 708 (89 km). Stawkę zamykają Michałowice z 1293 miejscem i 3 kilometrami.

Ranking i zasady akcji dostępne są tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.