Grodziskie ulice się zazielenią

Grodzisk Maz.

Grodzisk to kolejna gmina w naszej okolicy, która zadba o zieleń przyuliczną. Burmistrz Grodziska podpisał już umowę z firmą, która zajmie się wykonaniem zieleńców w 10 różnych lokalizacjach.

W Pruszkowie i Piastowie trwają już prace związane z nasadzeniami zieleni wzdłuż dróg i terenów zielonych. Wspomniane gminy uzyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej na zagospodarowanie terenów zielonych. 

Pieniądze na ten cel zdobył również Grodzisk Mazowiecki. Burmistrz Grzegorz Benedykciński9 maja podpisał już umowę z wykonawcą nowych nasadzeń. Prace obejmują uporządkowanie istniejącej zieleni poprzez cięcia pielęgnacyjne, wycinkę drzew i krzewów gatunków inwazyjnych oraz nasadzenia nowych drzew, krzewów i bylin.

W jakich miejscach pojawi się nowa zieleń? Nowe nasadzenia przewidziano przy ul. Armii Krajowej, Wólczyńskiej, Cichej, Sadowej, Grunwaldzkiej, Szerokiej, Średniej oraz na skarpie przy tunelu na ul. Bałtyckiej, skarpie przy wiadukcie na ul. Okulickiego oraz na skwerze na rogu ulic Sadowej i Grunwaldzkiej przy pawilonie handlowym.

Nasadzenia mają zostać wykonane do końca października. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.