Grodziskie konsultacje dotyczące rewitalizacji

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy wsi współtworzących gminę Grodzisk Mazowiecki mają szansę wypowiedzieć się w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji. Sprawdź kiedy i gdzie będą zorganizowane spotkania.

Grodziska gmina podejmuje działania w sprawie aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizaji. Chodzi o to, aby ustalić kierunek działań rewitalizacyjnych podczas konsultacji społecznych. Zdegradowane tereny gminy mają szanse zyskać nowe oblicze. Warto podkreślić, że LPR nie jest nowym dokumentem. Istnieje on od kilku lat i jest sukcesywnie realizowany.

Włodarze Grodziska Mazowieckiego przewidują trzy spotkania. Gdzie i kiedy się odbędą? Kto będzie mógł w nich uczestniczyć? Listę prezentujemy poniżej:

10 marca (czwartek) godz. 17.00 w OSP Kłudno Stare, dla mieszkańców: Kłudna Starego, Natolina, Chrzanowa Małego, Chrzanowa Dużego, Chlebni, Adamowa, Zabłotni, Izdebna Kościelnego, Nowego Izdebna, Kraśniczej Woli, Kozer, Nowych Kozer, Dąbrówki, Nowego Kłudna, Tłustego, Kłudzienka, Wólki Grodziskiej i Żukowa.

11 marca (piątek) godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Adamowiźnie, dla mieszkańców: Adamowizny, Mościsk, Kozerek, Czarnego Lasu, Janinowa, Kałęczyna, Makówki, Odrano-Woli, Wężyka i Władkowa.

14 marca (poniedziałek) godz. 17.00, w OSP Książenice, dla mieszkańców: Książenic, Zapola, Opyp, Kad, Marynina, Szczęsnych, Urszulina i Radoni.

Inwestycje, które są zaplanowane w ramach programu rewitalizacji wiążą się z wielomilionowymi nakładami. Zadania podzielono na trzy etapy – tereny zielone i zabytki, obszary poprzemysłowe oraz przestrzeń publiczna. Pierwszy z nich zawiera takie inwestycje jak Mediateka czy rewitalizacja zabytkowej willi Niespodzianka (tu, po rozbudowie, miałby działać grodziski magistrat – przyp. red.). W ramach drugiego etapu w Grodzisku Mazowieckim mogłoby powstać Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Najwięcej przedsięwzięć, bo aż dziewięć zaplanowano w części trzeciej, czyli przestrzeni publicznej. Szczegóły można znaleźć tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.