Grodziski urząd projektuje kolejne drogi rowerowe i przystanki

Grodzisk Maz.

Zostaną zaprojektowane ścieżki wzdłuż ul. Osowieckiej i ul. Warszawskiej. Natomiast przystanki autobusowe mają powstać przy ul. Warszawskiej, ul. Radońskiej i ul. Dalekiej.

Wzdłuż ul. Osowieckiej w Adamowiźnie powstanie odcinek drogi rowerowej od ul. Niedźwiedziej do ul. Promiennej. W związku z tym, że Osowiecka jest ulicą, którą zarządza powiat, to dla realizacji ścieżki rowerowej zostało zawarte porozumienie pomiędzy burmistrzem Grodziska Mazowieckiego a zarządem Powiatu Grodziskiego. Obecnie w tym rejonie znajduje się chodnik z kostki brukowej betonowej szerokości dwóch metrów.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Warszawskiej w samym Grodzisku Maz. ma znajdować po stronie północnej i obejmować odcinek od ul. Batorego do ulicy Tarnowskiej. Obecnie w miejscu przyszłej lokalizacji ścieżki rowerowej znajduje chodnik z betonowej kostki brukowej.

Z kolei przyszła zatoka autobusowa przy ul. Warszawskiej ma znajdować po stronie południowej w bliskim sąsiedztwie ze skrzyżowaniem z ul. Batorego, a jej lokalizacja pokrywa się obecnie z przydrożnym rowem odparowującym. Budowa zatoki będzie wymagać budowy chodnika na odcinku od ul. Batorego do ul. Tarnowskiej jak również odwodnienia i przepustów pod zjazdami.

Budowa przystanków autobusowych przy ul. Radońskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Spokojną) na przeciwko dworca Warszawskiej Kolei Dojazdowej i przy ul. Dalekiej na wysokości Szpitala Zachodniego przewidziana jest w pasie istniejących chodników z kostki brukowej betonowej.

Projekt ma powstać w 240 od podpisania umowy z wykonawcą.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Grodziski urząd projektuje kolejne drogi rowerowe i przystanki”

  1. mieszkaniec pisze:

    Zamiast projektowani niech zaczną robić!
    Kiedy obiecana ścieżka Pepsi-Wólka-Izdebno? Benek do roboty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły