Grodziski szpital z nowym sprzętem

Grodzisk Maz.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim w ostatnim czasie zyskał nowoczesny sprzęt. Warto zaznaczyć, że lista jest długa. Dzięki temu rozszerzyła się oferta medyczna.

– Nowy sprzęt i wyposażenie oddziałów zwiększy bez wątpienia komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Modernizacja trzech istotnych oddziałów: ortopedii, neurologii i neurochirurgii to nie tylko lepsze wykorzystanie infrastruktury szpitalnej i zwiększenie liczby łóżek, ale przede wszystkim lepszy komfort dla pacjentów – mówi Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Co właściwie się zmieniło? Dzięki dotacjom z budżetu starostwa grodziskiego, a także gmin znajdujących się na terenie powiatu zakupiono m.in. tor wizyjny do zabiegów laparoskopowych chirurgicznych i neurochirurgicznych, 10 łóżek ortopedycznych, myjnię i suszarkę z oprzyrządowaniem do sterylizacji narzędzi chirurgicznych i endoskopowych, szafę „mroźniczą” dla osocza, dwie sztuki płuczko-dezynfektorów, dwa cykloergometry dla rehabilitacji kardiologicznej, myjkę endoskopową z szafą i wózkiem, modernizuje trzy oddziały szpitalne (ortopedię, neurologię i neurochirurgię) oraz aparat Allura, wykorzystywany do wszczepiania rozruszników serca.

I to nie wszystko. Większy komfort mają odczuć pacjenci cierpiący na choroby nerek. Zakupiono dwa 9-osobowe busy, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy te będą dowozić pacjentów do szpitalnej stacji dializ.

Ponadto oddział Neurologiczno – Udarowy otrzymał nowe płuczko-dezynfektory w miejsce starych wyeksploatowanych. Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej wzbogacił się o dodatkowe dwa cykloergometry, które monitorują prace serca podczas wysiłku. Oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii i SOR-u otrzymały respiratory, a oddział urologii aparat USG.

Dużą inwestycja był także zakup angiografu (1,8 mln zł dotacji od Ministerstwa Zdrowia i 1,8 mln zł dotacji od powiatu oraz miasta), który zainstalowano w Pracowni Rentgenodiagnostyki II. Wykonywane są w niej zabiegi trombektomii u pacjentów z udarem niedokrwiennym mózgu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Grodziski szpital z nowym sprzętem”

 1. monia pisze:

  Poczytajcie opinie o lekarzach na ZNANY LEKARZ zobaczycie ile jest warta ta marna placówka.

 2. Stachu pisze:

  I co z tego jak sprzęt dostali, jak nie ma komu go obsługiwać….. Na własnej skórze doświadczyłem ile jest wart ten ” szpital „, odesłali mnie z SORu do Warszawy , bo lekarz jest na oddziale i nie wiemy kiedy zejdzie ( czyżby jedna osoba na dwóch dyżurach ??? ) Reakcja w Warszawie na Sorze ” Kryśka znów z Grodziska, co oni tam lekarzy nie mają ? ” I to pielęgniarka, która tam cały czas nie siedzi…

 3. Jogi pisze:

  Sprzet nowy. Niestety lekarze i personel ci sami. To jest trupiarnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły