Grodziski PKS będzie woził pasażerów w Milanówku

Milanówek

Milanowski urząd miasta rozstrzygnął przetarg na obsługę miejskich linii autobusowych. Pasażerów ponownie woził będzie grodziski PKS.

Czy wraz z wyborem firmy w komunikacji nastąpi rewolucja? – To kontynuacja, ale cały czas jesteśmy otwarci na sugestie mieszkańców. Jeśli np. gdzieś pojawi się sytuacja, że lepiej byłoby aby dany autobus przyjechał 10 minut wcześniej, bo wtedy jest lepiej skomunikowany z kolejką WKD, to my takie ruchy wykonujemy od razu – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz urzędu miasta w Milanówku.

Jak dodaje, władze Milanówka mają szerszą wizję rozwoju komunikacji. – Naszym marzeniem jest to, aby mieć swój tabor. Burmistrz stara się namówić radnych aby tak zrobić, może prędzej czy później się to uda. Mam nadzieję, że prędzej, bo np. działająca przy burmistrzu Rada Przedsiębiorców jasno stwierdziła, że jest to bardzo dobre rozwiązanie – zaznacza Iwicki.

Tabor miałby być zarządzany przez Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Z wyliczeń wynika, że nie jest to rozwiązanie droższe, a dodatkowo posiadanie własnego taboru pozwala występować o dotacje i dofinansowanie na modernizację, wymianę na pojazdy elektryczne – wyjaśnia sekretarz miasta.

Umowa z PKS Grodzisk Mazowiecki obowiązuje do końca października tego roku. Trasy autobusów A i B znajdziecie tutaj, linii C tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.