Grodziski PKS będzie jeździł w Brwinowie

Brwinów

Brwinowski urząd gminy rozstrzygnął przetarg na obsługę jedenastu linii autobusowych na swoim terenie. Zwycięską ofertę złożył przewoźnik z Grodziska.

O obsługę brwinowskich linii PKS starał się wspólnie ze swoim odpowiednikiem z Gostynina. Konsorcjum wyceniło swoje usługi na pond 6,6 mln zł. Konkurencyjna oferta była droższa, znalazły się w niej także starsze modele samochodów. PKS zaproponował wożenie pasażerów pojazdami nie starszymi niż z 2016 r. To w większości popularne autobusy modelu ZAZ A10, jakie często spotykamy na ulicach regionu.

PKS z Grodziska nie wkracza na nieznany teren. Na podstawie poprzedniej umowy i poprzedniego przetargu przewoźnik przez ostatnie lata obsługiwał już brwinowskie linie. Ale w nowym kontrakcie będzie pewna zmiana. To debiut linii B11. Ma ona startować z rynku w Brwinowie, przejechać ulicą Pszczelińską, dojechać do WKD w Kaniach, następnie do fabryki L’Oreal, po czym wrócić do WKD w Kaniach i do Brwinowa. – To połączenie z myślą o tych, mieszkańcach Brwinowa, którzy chcą korzystać z „wukadki”, mieszkańcach Kań, którzy dostaną się w ten sposób do PKP w Brwinowie, a także o pracownikach dojeżdżających do fabryki – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Pozostałe dotychczas funkcjonujące linie zostaną utrzymane. Linia B1 pojedzie do Rokitna, B2 i B3 do Błonia, B4 przez Domaniew, B5 i B6 do Pruszkowa. B7 przez Otrębusy, Nadarzyn i Kanie, B8 przez Podkowę Leśną, B9 do Żółwina, B10 do Parzniewa i Moszny.

Umowa z nowym przewoźnikiem będzie obowiązywać przez trzy lata. Wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Grodziski PKS będzie jeździł w Brwinowie”

 1. Poznaniak pisze:

  Autobusy nie starsze niz 2016…ZAZ…w ktorym jest glosniej niz w radzieckim czołgu. To na minus. A na plus cena, bo znam rejony w polsce, gdzie za przejechanie 7 km trzeba zaplacic przeszlo 7 zl, poruszajac sie lokalnym PKS-em. A na kolejny minus, ze komfort jazdy nie jest lepszy niz w latach ’90 ubieglego wieku…

 2. mieszkanka osiedla Pszczelin pisze:

  Wójt Raszyna załatwil połączenie na trasie Pruszków – Michałowice – Raszyn – Warszawa (pętla P+R Krakowska). A burmistrz Brwinowa planuje trasę Brwinów – fabryka L’Oreal. Mieszkańcy Brwinowa, którzy chcą korzystać z „wukadki” nie muszą jechać do Kań, mogą jechać B7 do Otrębus. Mieszkańcy Kań nie wiadomo po co mają dostać się do PKP w Brwinowie – do Grodziska i Warszawy mogą jechać „wukadką” z Kań. Bardziej potrzebny jest autobus z Brwinowa do Pruszkowa przez ulicę Pszczelińską – do starostwa powiatowego i innych instytucji, do lekarzy, sklepów, itd. A jeszcze bardziej przywrócenie autobusu z Grodziska do Warszawy. Jest możliwość skorzystania ze środków przewidzianych ustawą o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, tak jak zrobił wójt Raszyna. Trzeba tylko chcieć.

 3. weaqaq@o2.pl pisze:

  Miałem nadzieję, że wróci PKS Grodzisk z Brwinowa do Warszawy. Jak dawniej.

 4. Awe pisze:

  Miałam nadzieję, że wróci PKS Grodzisk z Brwinowa do Warszawy. Jak dawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły