Grodziska siedziba OSP zmieni oblicze

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę garażu oraz przebudowę budynków Ochotniczej Straży Pożarnej.

Siedziba grodziskiej OSP mieści się przy ul. Żwirki i Wigury 10. Na terenie znajduje się piętrowy budynek murowany podzielony na dwa garaże, hall, pomieszczenia biurowe, toalety, zaplecze kuchenne oraz piwnicę. Jakiś czas temu wyremontowano znajdującą się w nim instalację centralnego ogrzewania w zakresie wymiany grzejników. Według planów jeden z garaży zostanie przerobiony na zaplecze socjalne i salę pamięci, a w drugim będą stacjonować mniejsze samochody operacyjne.

Ponadto na działce stoi parterowy budynek garażowy, który jest wyłączony z eksploatacji ponieważ grozi zawaleniem. Na jego miejscu miałby powstać nowy garaż dla dużych samochodów gaśniczych. Pozostałe nieużytki (murowane i blaszane garaże) są przeznaczone do rozbiórki. Co ciekawe w pobliżu mniejszych, blaszanych garaży znajdują się zasypane zbiorniki po zlikwidowanej stacji paliwowej CPN.

Jaki zakres prac czeka projektantów? Przede wszystkim należy dostosować istniejący budynek piętrowy do potrzeb strażaków. Wymaga on ocieplenia i modernizacji lub całkowitej wymiany wewnętrznych instalacji cieplnych. Nowy budynek garażowy musi pomieścić dwa duże samochody gaśnicze. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać takie elementy jak: nowy plac manewrowy, stanowiska postojowe dla pojazdów, wjazdy, chodniki, oświetlenie, zieleń, hydrant, śmietnik czy ogrodzenie.

Wykonawca projektu będzie musiał zrealizować zamówienie najpóźniej w ciągu 350 dni od podpisania umowy.


  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.