Grodziska podstawówka modernizacją roku

Grodzisk Maz.

Zabytkowy budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim zajął pierwsze miejsce w konkursie „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „szkolnictwo”.

Przebudowa tego obiektu była jedną z największych inwestycji oświatowych Grodziska w ostatnich latach. Prace ruszyły w 2014 r., a zakończyły się rok później. Budynek zmienił się nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Został dostosowany do potrzeb dzieci w wieku szkolnym. Co zrobiono? Zamontowano windę, poszerzono korytarze, a wszystkie klasy spełniają każdy wymóg dla tego rodzaju placówek. Cała inwestycja pochłonęła niemal 8,4 mln zł.

To w pełni odrestaurowany zabytek, bowiem szkolny budynek pochodzi z XIX wieku. Od zawsze był to jeden z najciekawszych obiektów w gminie jednak do niedawna nie cieszył swoim wyglądem. Dziś łączy w sobie historię z nowoczesnością. Co ciekawe wewnątrz wykorzystano relikty m.in. takie jak oryginalne kafle posadzki, które zostały wbudowane w kamienny podest schodów.

Ogólnopolski konkurs „Modernizacja Roku” organizowany jest od ponad 20 lat! Za jego pośrednictwem wybierane są: – Najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji – czytamy na stronie www.modernizacjaroku.org.pl.

Grodziska szkoła łącznie zdobyła w konkursie 1620 głosów, czym zapewniła sobie pierwsze miejsce w kategorii „szkolnictwo”. Uroczyste wręczenie najwyższej nagrody, w tym statuetki i przyznania tytuły „Modernizacji Roku 2015” odbędzie się już jutro, 24 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie.

Przed remontem:

Po remoncie:

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.