Grodzisk Maz.: Budują i remontują

Region

Wakacje, to tradycyjnie okres największych inwestycji w placówkach oświatowych. Nie inaczej jest w Grodzisku, gdzie wkrótce do użytku oddane zostaną dwa obiekty.

Świetlica dla młodzieży przy ul. Westfala 3 w Grodzisku ma być gotowa już w październiku. Inwestycja realizowana jest od połowy marca. W tej chwili stoją już mury budynku i trwają prace wykończeniowe. Kładziona jest także kostka na placu przed świetlicą. Właśnie te prace najbardziej komplikują obecnie życie mieszkańcom pobliskich budynków.

Zamknięty jest odcinek ulicy Westfala łączący się z ulicą Szczerkowskiego. Nie można tamtędy przejechać, a przejście również jest utrudnione. Mieszkańcy osiedla Szczerkowskiego skracali sobie tędy drogę, idąc do Zespołu Szkół nr 2 i do hali sportowej. Koszt budowy świetlicy to prawie 1,8 mln złotych.

Niebawem, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, ma zakończyć się remont elewacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ulicy Westfala. Obecnie malowana jest elewacja budynku, oraz wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa. Koszt, to ponad 350 tys. zł. Docieplenie dachu i ścian obiektu, będzie kosztowało prawie 800 tys. zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.