Grodzisk: druga zbiórka darów o większym zasięgu

Region

Druga zbiórka darów dla powodzian, przeprowadzona przez jedną z grodziskich szkół, miała większy zasięg, niż poprzednia. Tym razem kwestowano na ulicach całego powiatu.

Dwa tygodnie temu Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku zebrał dary dla gminy Gąbin. Wówczas Renata Wierzbicka, koordynatorka akcji i nauczycielka zapowiadała kolejną zbiórkę. Ta odbyła się 12 i 13 czerwca. Jej zasięg był jednak dużo większy. Uczniowie wyszli na ulice nie tylko w Grodzisku, ale na terenie całego powiatu. W szkole, tak jak poprzednio, pakowano przyniesione dary. Do akcji przyłączyli się nauczyciele i rodzice Zespołu Szkół nr 1 i Przedszkola Społecznego w Grodzisku.

W sumie zebrano 2250 zł oraz koce, ubrania, pościel i środki czystości, które zajęły dwa samochody dostawcze. Dary przekazano powodzianom w Świniarach (gmina Słubice, powiat płocki). Transport do potrzebujących dotarł w poniedziałek 14 czerwca. Został zorganizowany przez władze Grodziska i powiatu grodziskiego.

– Jesteśmy miło zaskoczeni sumą i ilością zebranych darów – powiedziała Wierzbicka.

Mimo dwóch akcji, to wciąż nie koniec pomocy dla powodzian z powiatu płockiego. W najbliższą sobotę uczniowie zakupią żywność i środki czystości. Dzięki temu przygotują kolejne paczki dla potrzebujących.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.