Grodzisk przebija – 13 tysięcy nowych roślin ozdobi ulice miasta

Grodzisk Maz.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nowych nasadzeniach wzdłuż ul. Królewskiej w Grodzisku Mazowieckim. Dzisiaj urząd miejski poinformował o kolejnych nowych roślinach.

Nowe nasadzenia pojawią się w okolicy skrzyżowania ul. Matejki, ul. Granicznej i ul. Traugutta. Wcześniejsza akcja sadzenia nowych roślin skończyła się na przeszło 10 tys. nowych roślin. Teraz będzie ich ponad 13 tys.

Jakie rośliny pojawią się tym razem? Magistrat informuje o kulach cisowych, różach okrywowych – gatunki „Flashing Meadow”, „Short Track” i „Marathon”, a także rośliny jednoroczne i kule bukszpanowe. Na wiosnę cieszyć oko będą również czosnki oraz około 4 tys. wielobarwnych tulipanów.

Akcja nasadzeń jest realizowana jako część projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – Etap II”. Projekt w 85% dofinansowano ze środków unijnych.

A Wam jak podoba się nowy wizerunek skrzyżowania w dzielnicy Łąki?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.