Grodzisk Mazowiecki zielenieje

Grodzisk Maz.

W ostatnich tygodniach informujemy Was o wykonaniu kolejnych nasadzeń w Grodzisku Mazowieckim. Ale gmina dba nie tylko o to, by nowe rośliny zdobiły krajobraz, ale także, by nie znikały z niego starsze okazy.

W Grodzisku powstają nowe parki i skwery, dzięki którym na terenie gminy zwiększa się ilość drzew. Zielenią się także rabaty przy ciągach komunikacyjnych. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w międzyczasie prowadzone są także prace pielęgnacyjne najstarszych i najcenniejszych drzew.

Gmina może pochwalić się większą niż gdzie indziej liczbą pomników przyrody. W 2015 roku w całym województwie mazowieckim zliczono 4274 takich pomników (dane GUS).

Ochroną pomnikową indywidualną oraz grupową w naszej gminie objęto 61 drzew oraz aleję grabową liczącą aż 160 sztuk drzew, co daje łącznie 221 drzewa. Ponadto na terenie Gminy znajduje się jeden głaz narzutowy objęty ochroną pomnikową – czytamy na profilu facebookowym Grodziska Mazowieckiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.